Glasbene instrumente je zaradi kompleksnosti težko v celoti reciklirati, saj je večina sestavljenih iz različnih materialov. Če lahko določene kovinske ali lesene dele odstranimo, jih zavržemo v za to namenjene zabojnike. Če je star instrument lepo ohranjen, bi ga bilo škoda zavreči. Morda že ima status starine.
Danes je večina očal narejenih iz plastike, saj je le ta težje lomljiva kot steklo. Proces izdelave vsebuje nafto ter druge kemične elemente, katerih proizvodnja negativno vpliva na okolje. Posamezni deli neuporabnih očal se lahko uporabijo za izdelavo novih ali drugih proizvodov iz plastike.
Vsak jo ima, bodisi podarjeno, kupljeno, najdeno, izdelano. Nekoč so bile iz lesa ali drugih enostavnih naravnih materialov, danes pa se soočamo z bolj kompleksnimi igračami z nam in okolju nevarno vsebino (baterije, magneti, plastika, svinec,..).
Pozornost nanje usmerimo šele, ko se nam na monitorju prvič prikaže okence, ki opozarja na skoraj prazno kartušo. Medtem, ko veliko kartuš za enkratno uporabo po spraznitvi pristane v smeteh (le nekaj jih doseže reciklirni center), pa lahko kartuše za ponovno polnjenje uporabimo do sedemkrat, potem pa nadaljujejo svojo pot proti reciklirnem centru.
Živilski odpadki so morda še večja problematika kot pa odpadna embalaža, saj med gnitjem na odlagališču proizvajajo tako imenovane toplogredne pline, metan, ki je 23 krat bolj škodljiv kot CO2.
Za hitrejše ukrepanje, vas prosimo, da vpišete vašo šifro uporabnika. Najdete jo na aktualni položnici. (Primer tukaj označeno z modro obrobo.)
Na vaše sporočilo bomo skušali odgovoriti v najkrajšem možnem času. V kolikor ste izbrali možnost povratnega klica, vas bomo poklicali na vneseno telefonsko številko.
Pri izvedbi je prišlo do napake. Prosimo osvežite stran ter poskusite znova.
Hvala za razumevanje ter potrpežljivost.