Zbirajmo odpadno jedilno olje - na bolje

• 1 junij 2020
Zbirajmo odpadno jedilno olje - na bolje

Odpadno jedilno olje je kuhinjski odpadek, ki sodi med ločeno zbrane frakcije komunalnih odpadkov. S preostalimi odpadki ga ne smemo mešati, prav tako ga ne smemo izlivati okolje, saj predstavlja veliko obremenitev za naravne procese - en liter olja onesnaži kar milijon litrov vode.

ČISTILNA AKCIJA 2020

• 23 april 2020
ČISTILNA AKCIJA 2020

VABIMO VAS, DA SE V SREDO, 29. APRILA 2020, PRIDRUŽITE SKUPNI ČISTILNI AKCIJI MESTNIH OBČIN.

V TOREK, 14. APRILA 2020, ODPIRAMO ZBIRNE CENTRE

Mestna občina Novo mesto, občina Šentjernej, občina Žužemberk

• 9 april 2020
V TOREK, 14. APRILA 2020, ODPIRAMO ZBIRNE CENTRE

Obveščamo vas, da bodo zbirni centri znova odprti za vse uporabnike. Prosimo, da upoštevate samozaščitne ukrepe. Na območju zbirnega centra upoštevajte navodila in ne vstopajte v pisarno na tehtnici.

Razkuževanje prostorov

navodila NIJZ

• 31 marec 2020
Razkuževanje prostorov

Navodila so namenjena le za čiščenje in razkuževanje prostorov izven zdravstvenih prostorov (npr. pisarne, uradi, transportna sredstva, šole itd.), kjer se je zadrževala oseba s potrjeno okužbo s SARS-CoV-2 več kot 15 minut, in za sanitarije, ki jih je uporabila. Navodila niso namenjena za prostore, ki jih je bolnik uporabil samo za prehod.

DELOVANJE POGREBNE SLUŽBE

Korona virus - nova navodila

• 31 marec 2020
  • Število ogledov: 1921
DELOVANJE POGREBNE SLUŽBE

Zaradi nastale situacije ob širjenju Korona virusa so bili v skladu z navodili NIJZ sprejeti sledeči ukrepi, ki veljajo v vseh primerih prevzema, prevoza in pogrebov pokojnikov in veljajo do preklica! Na podlagi spremenjene zakonodaje – omejevanje gibanja ljudi so navodila za izvajanje pogrebne dejavnosti naslednja.