Zdravo in srečno leto 2021!

• 21 december 2020
Zdravo in srečno leto 2021!
Bodi hvaležen za vse in vsakogar.
Bodi steber luči.
Materi zemlji izkaži spoštovanje.

Naj bo leto 2021 naše leto!
Naj bo zdravo in uspešno!

Obvestilo prekuhavanje pitne vode

Občina Žužemberk

• 28 oktober 2020
Obvestilo prekuhavanje pitne vode

Obveščamo vse uporabnike pitne vode v naseljih Lopata, Lazina, Sela pri Hinjah, Vrh pri Hinjah, Visejec, Plešivica, Gradenc, Malo in Veliko Lipje ter Lašče v občini Žužemberk, da je zaradi mikrobiološke neustreznosti, potrebno vodo pred uporabo prekuhavati. Obvestilo velja do preklica. Prosimo za razumevanje.

Obvestilo o racionalni rabi pitne vode

• 19 avgust 2020
  • Avtor: marko
Obvestilo o racionalni rabi pitne vode
Komunala Novo mesto obvešča vse uporabnike pitne vode, ki se oskrbujejo iz vodovodnega sistema Javorovica, da je zaradi zmanjšanja izdatnosti vodnega vira, uveden ukrep racionalne rabe pitne vode v naseljih:
• Javorovica
• Veliki in Mali Ban
• Vrbovce
• Volčkova vas
• Dolenja Brezovica

Do preklica je prepovedano uporabljati pitno vodo za zalivanje, pranje vozil in polnjenje bazenov.

Komunala Novo mesto prosi za razumevanje.

Obvezno prekuhavanje pitne vode

Občina Šentjernej

• 17 julij 2020
Obvezno prekuhavanje pitne vode

Obveščamo vse uporabnike pitne vode, ki se oskrbujejo iz vodovodnega sistema Javorovica v občini Šentjernej, da je zaradi pojava povišane motnosti, potrebno vodo pred uporabo prekuhati. Obvestilo velja do preklica.

»Komunala Novo mesto – Za mojo lepo dolino«

pogovorna oddaja

• 7 julij 2020
»Komunala Novo mesto – Za mojo lepo dolino«

Oglejte si pogovorno oddajo z našim direktorjem Gregorjem Klemenčičem, v programu TV Vaš kanal.

Zbiranje in odvoz odpadkov

Zbiranje in odvoz komunalnih, kosovnih in nevarnih odpadkov

Avtor: Sonja Kolenc/29. junij 2015/Kategorije: Obvestila

Oceni članek:
4.0

Odpadki so sestavni in neločljiv del našega življenja, seveda tudi veliko okoljsko breme.

Komunala Novo mesto skrbi zgolj za zbiranje in odvoz odpadkov, si pa z različnimi ukrepi in razvojnimi projekti prizadevamo za zmanjšanje skupne količine odpadkov ter njihovo ponovno uporabo.

Najbolj učinkovit način zmanjšanja količine odloženih odpadkov je ločeno zbiranje odpadkov na izvoru, torej doma, v gospodinjstvih.
Če pa želite biti še boljši, pa morate že pri samem nakupu izdelka razmišljati kam z surovinami, katere ostanejo, ko izdelka ne potrebujemo več. Prav je, da se odločimo za takšen izdelek, ki omeji nastajanja odpadkov na najmanjšo možno mero.

Odpadki niso odpadki temveč surovine, odpadkov, ki sodijo na deponijo je zelo malo, tega se moramo zavedati. Industrija te surovine potrebuje. S pretvorbo odpadkov v uporabne surovine skrbimo za bolj čisto zemljo, vodo, zrak in naravne vire, skrbimo za urejeno okolje, za svoje zdravje in dobro počutje vseh.

Odvoz odpadkov opravljamo v rednih določenih terminih.

Pokličete nas lahko vsi, ki ste zbrali večjo količino kosovnih odpadkov, in potrebujete odvoz (ali izvedete naročilo preko dopisnice, ki ste jo prejeli. Enkrat letno je odvoz brezplačen).

Bodite pozorni na nevarne odpadke!
Nevarne odpadke odvažamo v posebni akciji. Za vsako krajevno skupnost določimo termin za zbiranje. Odvoz opravljamo s posebnim vozilom, ki ima prirejene posode za različne nevarne odpadke. Odvažamo na vnaprej določenih lokacijah. Vozilo se na vsaki lokaciji zadrži približno eno uro, nato se preseli na novo lokacijo.

Število ogledov (26296)/Komentarji (0)