Abecednik odpadkov

Navodila za ločevanje odpadkov

Abecednik odpadkov

Vsak odpadek, ki nastane spada med določeno vrsto odpadka oziroma surovine. Abecednik surovin oz. odpadka vam bo v pomoč pri pravilnem ločevanju surovin v gospodinjstvu ter pri  pravilnemu prepuščanju ločeno zbranih odpadkov  na zbirnih mestih.

Preklopi na eko - izberi E-račun!

Vloga za E-Račun

• 14 januar 2021
Preklopi na eko - izberi E-račun!

Želite na vaš elektronski naslov prejemati e-obliko računa storitve namesto papirnate oblike po navadni pošti?
Da, želim, prejemati račun v elektronski obliki, saj so ti računi okolju prijazni.
Kaj morate storiti?

NAČINI OBVEŠČANJA UPORABNIKOV PITNE VODE

Obveščanje uporabnikov po posameznih členih Pravilnika o pitni vodi!

• 14 januar 2021
NAČINI OBVEŠČANJA UPORABNIKOV PITNE VODE

V skladu s Pravilnikom o pitni vodi  uporabnike pitne vode iz sistemov v upravljanju Komunale Novo mesto, d.o.o. obveščamo o kakovosti pitne vode na načine, kateri so razvidni iz priložene slike.

LOKACIJE ZBIRNIH POSOD ZA ODPADNO JEDILNO OLJE

MO Novo mesto

• 11 januar 2021
LOKACIJE ZBIRNIH POSOD ZA ODPADNO JEDILNO OLJE
Od začetka junija 2020 imamo v Mestni občini Novo mesto na voljo petnajst zbiralnikov za odpadno jedilno olje v krajevnih skupnostih:
KS Otočec, Dobrava
KS Prečna, Prečna
KS Brusnice, Velike Brusnice
KS Gotna vas, Belokranjska cesta
KS Drska, Irča vas
KS Šmihel, Vorančeva ulica
KS Regrča vas, Regrča vas
KS Stopiče, Stopiče
KS Gabrje, Šumeči potok
KS Birčna vas, Stranska vas
KS Dolž, Šolska cesta
KS Uršna Sela, Vaška cesta
KS Podgrad, Podgrad
KS Bučna vas, Ljubljanska cesta
KS Karteljevo, Dolenje Karteljevo

»Prižgimo svečko manj – za več nasmehov«

• 4 januar 2021
»Prižgimo svečko manj – za več nasmehov«

Ob nostalgičnih dneh, ko se spominjamo naših dragih pokojnih, lahko z nakupom simbolične lesene svečke pričaramo nasmehe na obraze uporabnikov VDC Novo mesto. Skupaj z VDC Novo mesto smo se odločili za družbeno odgovorno in hkrati okoljsko obarvano zgodbo, s katero želimo prispevati k zaščiti našega okolja pred odvečno plastiko. Leseno svečko, ki je plod skupnega dela dolenjskih obrtnikov in VDC uporabnikov, lahko po ceni 2 € kupite v trgovini zavoda ali preko njihove spletne strani.

Zbiranje in odvoz odpadkov

Zbiranje in odvoz komunalnih, kosovnih in nevarnih odpadkov

Avtor: Sonja Kolenc/29. junij 2015/Kategorije: Obvestila

Oceni članek:
4.0

Odpadki so sestavni in neločljiv del našega življenja, seveda tudi veliko okoljsko breme.

Komunala Novo mesto skrbi zgolj za zbiranje in odvoz odpadkov, si pa z različnimi ukrepi in razvojnimi projekti prizadevamo za zmanjšanje skupne količine odpadkov ter njihovo ponovno uporabo.

Najbolj učinkovit način zmanjšanja količine odloženih odpadkov je ločeno zbiranje odpadkov na izvoru, torej doma, v gospodinjstvih.
Če pa želite biti še boljši, pa morate že pri samem nakupu izdelka razmišljati kam z surovinami, katere ostanejo, ko izdelka ne potrebujemo več. Prav je, da se odločimo za takšen izdelek, ki omeji nastajanja odpadkov na najmanjšo možno mero.

Odpadki niso odpadki temveč surovine, odpadkov, ki sodijo na deponijo je zelo malo, tega se moramo zavedati. Industrija te surovine potrebuje. S pretvorbo odpadkov v uporabne surovine skrbimo za bolj čisto zemljo, vodo, zrak in naravne vire, skrbimo za urejeno okolje, za svoje zdravje in dobro počutje vseh.

Odvoz odpadkov opravljamo v rednih določenih terminih.

Pokličete nas lahko vsi, ki ste zbrali večjo količino kosovnih odpadkov, in potrebujete odvoz (ali izvedete naročilo preko dopisnice, ki ste jo prejeli. Enkrat letno je odvoz brezplačen).

Bodite pozorni na nevarne odpadke!
Nevarne odpadke odvažamo v posebni akciji. Za vsako krajevno skupnost določimo termin za zbiranje. Odvoz opravljamo s posebnim vozilom, ki ima prirejene posode za različne nevarne odpadke. Odvažamo na vnaprej določenih lokacijah. Vozilo se na vsaki lokaciji zadrži približno eno uro, nato se preseli na novo lokacijo.

Število ogledov (26291)/Komentarji (0)