BLAGAJNA ZAPRTA!

OBVESTILO UPORABNIKOM STORITEV!

• 16 junij 2021
BLAGAJNA ZAPRTA!

Obveščamo vas, da od 1. JULIJA 2021 na blagajni Komunale Novo mesto, ne bo več možno plačevati položnic. Račune Komunale Novo mesto, boste v bodoče lahko plačevali le še preko direktne obremenitve SEPA, preko elektronskega bančništva, ter z univerzalnim plačilnim nalogom na bankah in poštah.

Na različne načine se trudimo občane spodbuditi k sprejemanju trajnostno naravnanih odločitev in dejanj, ki pripomorejo k ohranjanju okolja. Ob izkoriščanju ponujane sodobne tehnologije razvijamo in oblikujemo naše storitve v duhu trajnostnega razvoja in čistega okolja. Z namenom spodbujanja manjše potrošnje papirja ter varovanja okolja želimo uporabnike javnih storitev spodbuditi k prijavi na e-račun ter tako znatno zmanjšati potrošnjo papirja in olajšati upravljanje z računi v gospodinjstvih.

NA ZAVRZI ME

• 25 maj 2021
NA ZAVRZI ME

Ponovna uporaba je odlična priložnost za spodbujanje kreativnosti in pridobivanje novih veščin ter znanja, obenem pa je dobro povabilo za kakovostno preživljanje prostega časa v družbi najbližjih. Pripravili smo nekaj izhodišč in praktičnih zvijač, s katerimi lahko popolnoma običajne stvari prelevite v izdelke, ki z novo podobo ne bodo le praktični, temveč tudi zabavni za uporabo.

Kje se nahajajo zbiralniki za OEEO?

Odpadna Elektronska in Električna Oprema

• 20 maj 2021
Kje se nahajajo zbiralniki za OEEO?
ŠENTJERNEJ - avtobusna postaja
ŽUŽEMBERK – nasproti občine
MIRNA PEČ – pri bloku, nasproti občine
ŠKOCJAN – pod pokopališčem
STRAŽA – avtobusna postaja
ŠMARJEŠKE TOPLICE – gostilna Prinovec
DOLENJSKE TOPLICE – pri pošti
NOVO MESTO
• Slavka Gruma - Rdeči križ
• Bršljin – Kočevarjeva – za Merkurjem cesta proti šoli
• Novi trg – nasproti NLB

Prepovedane droge v odpadni vodi

REZULTATI EPIDEMIOLOGIJE ODPADNIH VOD PROJEKTA SCORE: UPORABA PREPOVEDANIH DROG V ŠESTIH SLOVENSKIH MESTIH V LETU 2020

• 18 maj 2021
Prepovedane droge v odpadni vodi
Komunala Novo mesto že tretje leto zapored sodeluje pri projektu uporabe prepovedanih drog v odpadni vodi. Rezultate analiz si poglejte v priloženem dokumentu.

Ponovno uporabi in ponosno pokaži!

Evropski teden zmanjševanja odpadkov 16. - 24. 2019

• 18 maj 2021
Ponovno uporabi in ponosno pokaži!

Ko slišimo besedo dom, najprej pomislimo na zavetje prostora, v katerem bivamo, pri tem pa pozabljamo, da je naš dom tudi planet, na katerem živimo. Vsaka nova stvar, s katero zapolnimo svoje domovanje, sčasoma konča med odpadki, med njimi pa se znajde tudi veliko stvari, ki tam pristanejo prej. To je v glavnem tudi posledica današnjega načina množične potrošnje, kjer velja pravilo kupi – uporabi – zavrzi.