Občina Dolenjske Toplice

• 26 maj 2022
Prekinjena oskrba s pitno vodo.

Obveščamo uporabnike pitne vode na območju naselja Pod Cvingerjem v Dolenjskih Toplicah, da danes, 26. 5. 2022 ne bo pitne vode zaradi popravila okvare javnega vodovoda. Popravilo bo trajalo predvidoma do 15.00 ure.

Mestna občina Novo mesto

• 24 maj 2022
Prekinjena oskrba s pitno vodo.

Obveščamo uporabnike pitne vode na območju naselja Ratež v Mestni občini Novo mesto, da jutri, 25. 5. 2022 ne bo pitne vode zaradi nujnih vzdrževalnih del. Dela se bodo izvajala od 8.00 do predvidoma 12.00 ure.

Kaj morate vedeti pri POLNJENJU BAZENOV s pitno vodo?

• 23 maj 2022
Kaj morate vedeti pri POLNJENJU BAZENOV s pitno vodo?

V primeru rabe pitne vode za polnjenje bazenov, uporabnik plača vse obveznosti, ki so vezane na obračun vodarine, to je okoljsko dajatev in nanje navezujoče obveznosti, torej tudi obveznosti odvajanja in čiščenja komunalne odpadne vode oziroma praznjenja greznic.
Polnjenje bazenov iz javnega hidrantnega omrežja ni dovoljeno.
Kadar je v veljavi omejitev porabe pitne vode, se polnjenje bazenov ne sme izvajati nikjer na sistemu.

Kam z injekcijskimi iglami?

• 4 maj 2022
Kam z injekcijskimi iglami?

Injekcijske igle sodijo med nevarne infektivne odpadke, a ker, v gospodinjstvih nimamo zabojnikov za te in ker so nevarne z več vidikov lahko pomenijo tudi resno poškodbo za ljudi, ki s temi odpadki delajo. Ne smemo jih odložiti med komunalne odpadke!!!
Fizične osebe lahko zbirajo infektivne odpadke v namenskih posodah, ki so narejene iz trde plastike in se po uporabi nepredušno zaprejo. Uporabnikom omogočajo varno ločeno zbiranje in oddajo infektivnih odpadkov, ki ravno tako spadajo med nevarne odpadke.

Odpadna silažna folija ni komunalni odpadek

• 4 maj 2022
Odpadna silažna folija ni komunalni odpadek
Odpadno folijo silažnih bal oddate v zbirnem centru.

Pripeljana ovijalna folija silažnih bal mora biti čista (brez mrežice, brez ostankov silaže).

❗️ je odpadek, ki nastane pri izvajanju kmetijske dejavnost za katerega mora poskrbeti vsak sam,
❗️prepovedano jo je odlagati med mešano embalažo ali ostanek odpadkov,
❗️prepovedano jo je puščati v naravnem okolju ali z njo nenadzorovano ravnati,
❗️strogo prepovedano jo je kuriti na prostem ali jo sežigati v kurilnih napravah .
hd film izle