Prižgite svečko manj – podarite dobro misel 💚💚💚

Prižgite virtualno svečko 💚💚💚

• 15 oktober 2021
Prižgite svečko manj – podarite dobro misel 💚💚💚

Namesto sveč raje posadite rastlino, poslikajte kamen, podarite misel. Predniki vam ne bodo zamerili, potomci pa vam bodo hvaležni.

Kompostiranje / ločeno odlaganje bioloških odpadkov!

• 20 september 2021
Kompostiranje / ločeno odlaganje bioloških odpadkov!

Jesen je najbolj primeren čas da se lotimo zlaganja kompostnega kupa, saj je še vedno dovolj toplo, sonce pa ne pripeka več z vso močjo. Prav tako se jeseni nabere dovolj listja in vrtnih ostankov, da lahko začnemo pripravljati kompost. Zakonodaja o ravnanju z biološkimi odpadki povzročitelje odpadkov prvenstveno napotuje na hišno kompostiranje, v primeru ko to ni možno, pa mora izvajalec javne službe poskrbeti za zbiranje in odvoz teh odpadkov. Na kompostni kup sodijo enaki odpadki, kot bi jih sicer odlagali v rjavo posodo.

Abecednik odpadkov

Navodila za ločevanje odpadkov

Abecednik odpadkov

Vsak odpadek, ki nastane spada med določeno vrsto odpadka oziroma surovine. Abecednik surovin oz. odpadka vam bo v pomoč pri pravilnem ločevanju surovin v gospodinjstvu ter pri  pravilnemu prepuščanju ločeno zbranih odpadkov  na zbirnih mestih.

Kaj ne spada v straniščno školjko?

Straniščna školjka ni smetnjak!

• 8 september 2021
Kaj ne spada v straniščno školjko?

Snovi, ki jih ne smejo splakovati ali zlivati v odtoke:
Jedilno olje, olja in drugi naftni derivati, higienski vložki, plenice, higienski material, ostanki hrane, topila, razredčila, barve, laki, voda, zmešana s cementom, sredstva za zaščito rastlin, čistila za čopiče, agresivna čistila, britvice, sredstva za zatiranje škodljivcev.
Vse občane pozivamo, da dosledno upoštevajo zgoraj navedena navodila in tako omogočimo, da bo čistilna naprava služila svojemu namenu, varstvu ter ohranjanju našega skupnega bivalnega prostora!

Ravnanje z odpadki po samotestiranju!

• 2 september 2021
Ravnanje z odpadki po samotestiranju!

Odpadke pri izvajanju prostovoljnega samotestiranja na SARS-CoV-2 (npr. uporabljene robčke, testne materiale) ter odpadke od čiščenja prostorov (npr. krpe za enkratno uporabo) je potrebno odložiti v plastično vrečo za smeti in jo, ko je polna, tesno zavezati. Vsebine vreč se ne tlači, odpadkov se po odlaganju v vrečo več ne dotika. Vrečo je potrebno namestiti v drugo plastično vrečo za smeti in jo tesno zavezati ter označiti. Postavi naj se ločeno od ostalih odpadkov, kjer ni dostopna otrokom, in se jo ločeno hrani vsaj 72 ur, preden se jo odloži v zabojnik za mešane komunalne odpadke (ostale odpadke).