Obvestilo uporabnikom naših storitev

• 13 september 2019
Obvestilo uporabnikom naših storitev

Spoštovani.
Dolžnost uporabnika je, da nas o vsaki nastali spremembi, ki vpliva na pravilen obračun komunalnih storitev, obvesti v roku 15 dni po nastali spremembi.

Obvestilo o racionalni rabi pitne vode

Mestna občina Novo mesto - Ždinja vas

• 28 avgust 2019
Obvestilo o racionalni rabi pitne vode

Obveščamo vse uporabnike pitne vode v naselju Ždinja vas v Mestni občini Novo mesto, da je zaradi nujnih del na vrtini, uveden ukrep racionalne rabe pitne vode.
Do preklica je prepovedano uporabljati pitno vodo za zalivanje, pranje vozil in polnjenje bazenov. Zahvaljujemo se za razumevanje.

Pijmo vodo iz pipe

• 1 avgust 2019
  • Število ogledov: 1900
Pijmo vodo iz pipe

Podpisali smo zavezo certifikata Vodo iz pipe; s katero smo se zavezali, da je prakso pitja vode iz pipe, kot naše najbolj dragocene dobrine, potrebno aktivno spodbujati, promovirati in prakticirati. Želimo spreminjati naše navade in prispevati k ohranjanju tistega, kar je najpomembnejše - našega zdravja in okolja. Smo imetniki certifikata Voda iz pipe.
S podpisom zaveze certifikata Voda iz pipe se v podjetju zavezujemo, da bomo v svojih prostorih in na dogodkih, ki jih organiziramo, ponujali pitno vodo iz pipe in k njenemu pitju spodbujali tudi zaposlene, partnerje in ostale deležnike. Obenem želimo širiti zavedanje, da je pitje pitne vode iz pipe bolj zdravo in okolju prijaznejše kot poseganje po predpakirani vodi.

Priročnik s ključnimi koraki za preprečevanje nastajanja zavržene hrane

za gospodinjstva, javne in izobraževalne ustanove ter trgovce in gostince

• 24 julij 2019
  • Število ogledov: 2053
Priročnik s ključnimi koraki za preprečevanje nastajanja zavržene hrane
Večinoma se ne zavedamo, kako ravnamo s hrano ter si domišljamo, da smo skrbni, varčni in da se nekaterih postopkov pač ne da spreminjati. 🥦🥗 In ravno zato so Ekologi brez meja pripravili priročnik s ključnimi koraki za preprečevanje nastajanja zavržene hrane in dodatnimi namigi za gospodinjstva, javne in izobraževalne ustanove ter trgovce in gostince. 💡Koristne stvari je treba delit!

IMAM SVOJO VREČKO

• 21 julij 2019
IMAM SVOJO VREČKO

S 1. januarjem 2019 so na vseh prodajnih mestih blaga ali izdelkov prepovedane brezplačne plastične nosilne vrečke ne glede na debelino njihove stene.
Iz ukrepa so izvzete le zelo lahke plastične nosilne vrečke, ki so namenjene za primarno embalažo svežih živil, ki niso predpakirana.

Prvi15161718192021222324Zadnje