Odpadna silažna folija ni komunalni odpadek

• 4 maj 2022
Odpadna silažna folija ni komunalni odpadek
Odpadno folijo silažnih bal oddate v zbirnem centru.

Pripeljana ovijalna folija silažnih bal mora biti čista (brez mrežice, brez ostankov silaže).

❗️ je odpadek, ki nastane pri izvajanju kmetijske dejavnost za katerega mora poskrbeti vsak sam,
❗️prepovedano jo je odlagati med mešano embalažo ali ostanek odpadkov,
❗️prepovedano jo je puščati v naravnem okolju ali z njo nenadzorovano ravnati,
❗️strogo prepovedano jo je kuriti na prostem ali jo sežigati v kurilnih napravah .

Informator o odpadkih!

Kam odložim odpadke?

• 4 maj 2022
Informator o odpadkih!

Zavest posameznika o varstvu narave se začne oblikovati že v otroštvu, v družinskem okolju in kasneje med vrstniki v vrtcu in šoli. Le na tak način vzgojimo odgovorne člane družbe z razvito okoljsko etiko in čutom za okolje.

Učenje za trajnostni način življenja!

• 28 april 2022
Učenje za trajnostni način življenja!

Zavest posameznika o varstvu narave se začne oblikovati že v otroštvu, v družinskem okolju in kasneje v okolju svojih vrstnikov v vrtcu in šoli. Le na tak način vzgojimo odgovorne člane družbe z razvito okoljsko etiko in čutom za okolje. Mi se prioritetno osredotočamo predvsem na otroke, jih ozaveščamo, izobražujemo in jim stojimo ob strani.

Danes je tvoj dan mati Zemlja! Vse najboljše!

• 22 april 2022
Danes je tvoj dan mati Zemlja! Vse najboljše!

Svetovni dan Zemlje, ki ga obeležujemo danes, 22. aprila, poteka v luči investiranja in oplemenitenja našega planeta. Vlagajmo v naš planet tako, da skrbimo za okolje, naravo, čisto, zeleno, prekrasno zemljo, da ozavestimo, da je naš prispevek, prispevek za boljši jutri.

Dan Zemlje

MO Novo mesto

• 19 april 2022
Dan Zemlje

Se vidimo v petek, 22. 4. v dopoldanskih urah na Glavnem trgu v Novem mestu. Našo tradicionalno prireditev ob dnevu Zemlje, bodo popestrili številni sooblikovalci.

hd film izle