Svetovni dan Zemlje

• 22 april 2021
Svetovni dan Zemlje

Bodimo hvaležni, združimo se, pojdimo z roko v roki z naravo. Naredimo naš kraj čudovit za življenje, bodimo ponosni na našo zeleno dolino. Miren in zdrav dan Zemlje želimo vsem občanom.
Geslo »Obnovimo našo Zemljo« nas ob letošnjem svetovnem dnevu Zemlje – že enainpetdesetem – želi opozoriti, da zgolj blažitev in prilagajanje nista edini poti pri spopadanju z okoljskimi izzivi.

Obvestilo ne bo vode!

Občina Žužemberk

• 17 april 2021
Obvestilo ne bo vode!

Obveščamo uporabnike pitne vode v naselju Žvirče v občini Žužemberk, da v ponedeljek, 19. 4. 2021 ne bo pitne vode zaradi nujnih vzdrževalnih del. Dela se bodo izvajala od 8.00 do predvidoma 13.00 ure.

Jutri ne bo vode!

Občina Škocjan

• 15 april 2021
Jutri ne bo vode!

Obveščamo uporabnike pitne vode na območju Stare Bučke v občini Škocjan, da jutri, 16. 4. 2021 ne bo pitne vode zaradi nujnih vzdrževalnih del. Dela se bodo izvajala od 8.00 do predvidoma 13.00 ure.

PLOGGING – pobiranje smeti med tekom ali sprehodom

Vabimo Vas, da se nam pridružite v boju z odpadki v naravi

• 14 april 2021
PLOGGING – pobiranje smeti med tekom ali sprehodom

Epidemija je od nas zahtevala, da poskrbimo za naše telesno in duševno zdravje. Večina nas se je zato odpravila v naravo. Res da, eni bolj, drugi manj spoštljivo. Naprošamo vas, da se angažiramo kot posamezniki – ko gremo na sprehod ali tek, (naredimo nekaj dobrega za svoje telo, za naravo in za skupnost) s seboj vzamemo vrečko in rokavico in mimogrede poberemo smeti ob poti.

Odpadno jedilno olje

Brošura za občane

• 9 april 2021
Odpadno jedilno olje

Naj krožno gospodarjenje z odpadki postane naš način življenja! Že dolgo skrbimo za zdravo okolje, svoje zdravje in kvaliteto življenja, sejemo in sadimo. Naj vam priložena brošura služi kot osnova pri pravilnem rokovanju z odpadnim jedilnim oljem.