MANJ JE VEČ

Priročnik za manj odpadkov

• 13 marec 2018
MANJ JE VEČ

Kar naredimo danes, vpliva na naš jutri. Zato je prav, da začnemo sprejemati odgovornejše odločitve in ravnati tako, da bodo naši otroci živeli v lepšem in boljšem svetu.

Kaj odlagamo v zabojnik za EMBALAŽO

• 9 marec 2018
Kaj odlagamo v zabojnik za EMBALAŽO
• vse vrste plastenk ( od pijač, živil, pralnih in čistilnih sredstev);
• plastične posode in druga plastična embalaža iz trde plastike;
• drobna embalaža (jogurtovi lončki, vrečka čipsa, bonbonov, ovitek čokolade,…);
• kovinska embalaža (konzerve hrane, pločevinke, pokrovčki ipd);
• sestavljena embalaža (tetrapak od mleka, sokov, omak; KEMSO);
• embalažni stiropor (pri nakupu gospodinjskih aparatov);
• nakupovalne in gospodinjske vrečke, ovojne folije.

RECI(kliram) NARAVI DA

projekt 2017/18

• 2 marec 2018
RECI(kliram) NARAVI DA

Komunala Novo mesto d.o.o. deluje na območju osmih občin s storitvami gospodarskih javnih služb. Naša naloga je tudi ozaveščati občane o skrbi za okolje. Komunala Novo mesto v sodelovanju z Majo Kokol v šolskem letu 2017/18 izvaja projekt RECI(kliram) NARAVI DA. K sodelovanju vabimo vse občane. Sodelujete le tako, da odpadne surovine ločujete in odlagate v  namenske zabojnike. Reciklirajte!

Pijmo vodo iz pipe

• 17 februar 2018
Pijmo vodo iz pipe

Če bi vsak prebivalec Dolenjske uporabil/odložil ENO plastenko na dan, bi na letnem nivoju nastalo 23.000.000 odpadnih praznih plastenk.
Cena 1 litra pitne vode iz javnega vodovoda na Dolenjskem, ob upoštevanju vseh dajatev in prispevkov, je 0,0016 €, kar je 250 X manj oziroma ceneje, kot stane ena plastenka vode v trgovini. Pijmo vodo iz pipe!

Projekti "Skupaj za boljšo družbo"

• 7 februar 2018
Projekti "Skupaj za boljšo družbo"

Zbornica komunalnega gospodarstva je na pobudo slovenskih komunalnih podjetij, katerih član smo tudi mi, oblikovala pobudo Skupaj za boljšo družbo z namenom spodbujanja izboljšanja naših vsakodnevnih navad, da bi postali bolj odgovorni do sebe, okolja in navsezadnje tudi do svoje denarnice.
V pobudo Skupaj za boljšo družbo smo se vključili, ker nam ni vseeno, v kakšni družbi živimo in to želimo sporočiti tudi vam, našim uporabnikom.
K sodelovanju vabimo tudi druga podjetja, organizacije in društva, ki lahko na lokalnem nivoju pripomorejo k realizaciji naših skupnih ciljev, to je prispevati k boljši družbi, odgovornejšemu ravnanju in spremembam na bolje za vse nas.
Kako lahko zmanjšujemo količine odpadkov, ponovno uporabimo izdelke, pijemo vode iz pipe in ne plastenk, kupujemo več stvari iz druge roke itd.?