Vsa zaščitna oprema v ZELEN ZABOJNIK!

• 27 marec 2020
Vsa zaščitna oprema v ZELEN ZABOJNIK!

Osebna zaščitna oprema (maske, rokavice …).Ta material sodi v mešane odpadke v ZELEN ZABOJNIK – zabojnik brez nalepke.

Smernice in priporočila komunalnim podjetjem v času koronavirusa

• 20 marec 2020
Smernice in priporočila komunalnim podjetjem v času koronavirusa

Na tem mestu so zbrane ažurne informacije, smernice in priporočila izvajalcem javnih služb oskrbe s pitno vodo, odvajanja in čiščenja odpadne vode in ravnanja z odpadki kot tudi izvajalcem pogrebnih in pokopaliških storitev ter dimnikarskim službam.

ZAPRTI VSI ZBIRNO RECIKLAŽNI CENTRI!

Mestna občina Novo mesto, občina Žužemberk, občina Šentjernej

• 19 marec 2020
ZAPRTI VSI ZBIRNO RECIKLAŽNI CENTRI!

Z jutrišnjim dnem prične veljati ukrep popolnega zaprtja zbirnih centrov za vse fizične osebe. Ti predstavljajo namreč potencialni vir širjenja okužb. Zapiramo zbirni center na Podbevškovi ulici v Mestni občini Novo mesto, na Cerodu, v Žužemberku ter Šentjerneju.

Kam spadajo odpadki oseb, ki kažejo znake bolezni COVID-19?

V zelen zabojnik!

• 17 marec 2020
Kam spadajo odpadki oseb, ki kažejo znake bolezni COVID-19?
Odpadke je treba odložiti v plastično vrečko, to pa zavezati ali zalepiti, da se odpadki ne raztresejo. To vrečo namestite v drugo plastično vrečo in tudi to tesno zavežite. Vrečo hranite ločeno vsaj 72 ur, preden jo odložite v zunanji ZELENI zabojnik.

Do nadaljnjega je ustavljen odvoz kosovnih odpadkov!

• 16 marec 2020
Do nadaljnjega je ustavljen odvoz kosovnih odpadkov!

Vse tiste, ki boste urejali stanovanja, in kleti prosimo, da večje odpadke, ki so namenjeni kosovnemu odvozu hranite v svojih prostorih. Ko bo naročilo kosovnega odvoza spet mogoče, vas bomo o tem obvestili.
Prepovedano je kosovne odpadke odlagati poleg zabojnikov na ekoloških otokih. Prepovedano je tudi odlaganje tovrstnih odpadkov v naravo.