Akcija zbiranja starih aparatov

V osmih občinah

• 15 junij 2020
Akcija zbiranja starih aparatov

V naslednjem tednu boste lahko od ponedeljka do srede oddali, v vaši občini, stare električne aparate. Urnik zbiralne akcije, več…

Svetovni dan okolja

• 5 junij 2020
Svetovni dan okolja

Danes je svetovni dan okolja. Njegov namen je ozaveščati ljudi o pomembnosti varstva okolja. Letos je posvečen biotski raznovrstnosti, ki podpira vse življenje na zemlji, tudi naše.

Zbirajmo odpadno jedilno olje - na bolje

• 1 junij 2020
Zbirajmo odpadno jedilno olje - na bolje

Odpadno jedilno olje je kuhinjski odpadek, ki sodi med ločeno zbrane frakcije komunalnih odpadkov. S preostalimi odpadki ga ne smemo mešati, prav tako ga ne smemo izlivati okolje, saj predstavlja veliko obremenitev za naravne procese - en liter olja onesnaži kar milijon litrov vode.

Popravek razpisa PREVZEM IN OBDELAVA ODPADNE EMBALAŽE- 1. popravek

Oznaka na portalu javnih naročil JN003077/2020-K01

• 28 maj 2020
Popravek razpisa PREVZEM IN OBDELAVA ODPADNE EMBALAŽE- 1. popravek

Na Portalu javnih naročil je bil dne 28.5.2020 objavljen popravek razpisa PREVZEM IN OBDELAVA ODPADNE EMBALAŽE. Naročnik je pri popravku v obrazcu št. 3- predračun, popravil % DDV, in sicer iz 22% na 9,5 %.

PREVZEM IN OBDELAVA ODPADNE EMBALAŽE

Oznaka na portalu javnih naročil JN003077/2020-W01

• 19 maj 2020
PREVZEM IN OBDELAVA ODPADNE EMBALAŽE

Na Portalu javnih naročil je bil DNE 18.5.2020 objavljen razpis PREVZEM IN OBDELAVA ODPADNE EMBALAŽE
Rok za elektronsko oddajo ponudb: do 29.5.2020 do 10.00 ure

Zbiranje in odvoz odpadkov

Zbiranje in odvoz komunalnih, kosovnih in nevarnih odpadkov

Avtor: Sonja Kolenc/29. junij 2015/Kategorije: Obvestila

Oceni članek:
4.0

Odpadki so sestavni in neločljiv del našega življenja, seveda tudi veliko okoljsko breme.

Komunala Novo mesto skrbi zgolj za zbiranje in odvoz odpadkov, si pa z različnimi ukrepi in razvojnimi projekti prizadevamo za zmanjšanje skupne količine odpadkov ter njihovo ponovno uporabo.

Najbolj učinkovit način zmanjšanja količine odloženih odpadkov je ločeno zbiranje odpadkov na izvoru, torej doma, v gospodinjstvih.
Če pa želite biti še boljši, pa morate že pri samem nakupu izdelka razmišljati kam z surovinami, katere ostanejo, ko izdelka ne potrebujemo več. Prav je, da se odločimo za takšen izdelek, ki omeji nastajanja odpadkov na najmanjšo možno mero.

Odpadki niso odpadki temveč surovine, odpadkov, ki sodijo na deponijo je zelo malo, tega se moramo zavedati. Industrija te surovine potrebuje. S pretvorbo odpadkov v uporabne surovine skrbimo za bolj čisto zemljo, vodo, zrak in naravne vire, skrbimo za urejeno okolje, za svoje zdravje in dobro počutje vseh.

Odvoz odpadkov opravljamo v rednih določenih terminih.

Pokličete nas lahko vsi, ki ste zbrali večjo količino kosovnih odpadkov, in potrebujete odvoz (ali izvedete naročilo preko dopisnice, ki ste jo prejeli. Enkrat letno je odvoz brezplačen).

Bodite pozorni na nevarne odpadke!
Nevarne odpadke odvažamo v posebni akciji. Za vsako krajevno skupnost določimo termin za zbiranje. Odvoz opravljamo s posebnim vozilom, ki ima prirejene posode za različne nevarne odpadke. Odvažamo na vnaprej določenih lokacijah. Vozilo se na vsaki lokaciji zadrži približno eno uro, nato se preseli na novo lokacijo.

Število ogledov (26283)/Komentarji (0)