Obvestilo o moteni oskrbi s pitno vodo !

Občina Šentjernej

• 24 junij 2021
Obvestilo o moteni oskrbi s pitno vodo !

Obveščamo uporabnike pitne vode na območju občine Šentjernej, da bo danes, 24.6.2021 motena oskrba s pitno vodo, zaradi popravila okvare na javnem vodovodu.
Vse uporabnike naprošamo k racionalni rabi pitne vode.

BLAGAJNA ZAPRTA!

OBVESTILO UPORABNIKOM STORITEV!

• 16 junij 2021
BLAGAJNA ZAPRTA!

Obveščamo vas, da od 1. JULIJA 2021 na blagajni Komunale Novo mesto, ne bo več možno plačevati položnic. Račune Komunale Novo mesto, boste v bodoče lahko plačevali le še preko direktne obremenitve SEPA, preko elektronskega bančništva, ter z univerzalnim plačilnim nalogom na bankah in poštah.

Na različne načine se trudimo občane spodbuditi k sprejemanju trajnostno naravnanih odločitev in dejanj, ki pripomorejo k ohranjanju okolja. Ob izkoriščanju ponujane sodobne tehnologije razvijamo in oblikujemo naše storitve v duhu trajnostnega razvoja in čistega okolja. Z namenom spodbujanja manjše potrošnje papirja ter varovanja okolja želimo uporabnike javnih storitev spodbuditi k prijavi na e-račun ter tako znatno zmanjšati potrošnjo papirja in olajšati upravljanje z računi v gospodinjstvih.

Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje

• 9 junij 2021
Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje

V lanskem letu smo v sklopu projekta »Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje« vzpostavili sistematično zbiranje odpadnega jedilna olja na podeželskem območju Mestne občine Novo mesto. Letos, v drugi fazi projekta smo poleg izvajanja aktivnosti iz projekta postavili še dodatnih 10 posod v Mestni občini Novo mesto in še po eno zbirno posodo v Občini Dolenjske in Šmarješke Toplice, Straži, Mirni Peči, Škocjanu in Šentjerneju.
V sodelovanju z Mestno občino Novo mesto smo uspešno, v različnih medijih predstavili projekt o odpadnem jedilnem olju ter izobraževali osnovnošolce, vrtičkarje in odrasle.
Male gospodinjske posodice smo razdelili med gospodinjstva, po ena pripada brezplačno gospodinjstvu. Občanom so 2,2 litrske gospodinjske posodice še vedno na voljo. Lahko jih prevzamete v svoji krajevni skupnosti in pa tudi na sedežu Komunale Novo mesto na Podbevškovi ulici.
Obvezno je, da doma odpadno jedilno olje zberemo v namenski posodi in ga odnesemo v rumene ulične zbiralnike. Drugačno rokovanje je prepovedano.
Zbirnih lokacij je v Novem mestu 25, ter po ena v sosednjih občinah (6).

Vam najbližjo lokacijo lahko poiščete s klikom na www.ojo.si .

Odvoz kosovnih odpadkov

• 2 junij 2021
Odvoz kosovnih odpadkov

Naročilo lahko posredujete prek telefona 07 39 32 456 ali elektronske pošte narocilo@komunala-nm.si. Naročilo velja za en odvoz, do 2 m3 kosovnih odpadkov. Odvoz kosovnih odpadkov izvajamo celo leto.

Informator o odpadkih!

Kam odložim odpadke?

• 26 maj 2021
Informator o odpadkih!

Zavest posameznika o varstvu narave se začne oblikovati že v otroštvu, v družinskem okolju in kasneje med vrstniki v vrtcu in šoli. Le na tak način vzgojimo odgovorne člane družbe z razvito okoljsko etiko in čutom za okolje.

Zbiranje in odvoz odpadkov

Zbiranje in odvoz komunalnih, kosovnih in nevarnih odpadkov

Avtor: Sonja Kolenc/29. junij 2015/Kategorije: Obvestila

Oceni članek:
4.0

Odpadki so sestavni in neločljiv del našega življenja, seveda tudi veliko okoljsko breme.

Komunala Novo mesto skrbi zgolj za zbiranje in odvoz odpadkov, si pa z različnimi ukrepi in razvojnimi projekti prizadevamo za zmanjšanje skupne količine odpadkov ter njihovo ponovno uporabo.

Najbolj učinkovit način zmanjšanja količine odloženih odpadkov je ločeno zbiranje odpadkov na izvoru, torej doma, v gospodinjstvih.
Če pa želite biti še boljši, pa morate že pri samem nakupu izdelka razmišljati kam z surovinami, katere ostanejo, ko izdelka ne potrebujemo več. Prav je, da se odločimo za takšen izdelek, ki omeji nastajanja odpadkov na najmanjšo možno mero.

Odpadki niso odpadki temveč surovine, odpadkov, ki sodijo na deponijo je zelo malo, tega se moramo zavedati. Industrija te surovine potrebuje. S pretvorbo odpadkov v uporabne surovine skrbimo za bolj čisto zemljo, vodo, zrak in naravne vire, skrbimo za urejeno okolje, za svoje zdravje in dobro počutje vseh.

Odvoz odpadkov opravljamo v rednih določenih terminih.

Pokličete nas lahko vsi, ki ste zbrali večjo količino kosovnih odpadkov, in potrebujete odvoz (ali izvedete naročilo preko dopisnice, ki ste jo prejeli. Enkrat letno je odvoz brezplačen).

Bodite pozorni na nevarne odpadke!
Nevarne odpadke odvažamo v posebni akciji. Za vsako krajevno skupnost določimo termin za zbiranje. Odvoz opravljamo s posebnim vozilom, ki ima prirejene posode za različne nevarne odpadke. Odvažamo na vnaprej določenih lokacijah. Vozilo se na vsaki lokaciji zadrži približno eno uro, nato se preseli na novo lokacijo.

Število ogledov (26291)/Komentarji (0)