Obvestilo o prekuhavanju pitne vode!

• 6 avgust 2022
Obvestilo o prekuhavanju pitne vode!
Obveščami vse uporabnike pitne vode, ki se oskrbujejo iz vodovodnega sistema Javorovica, da je zaradi povečane motnosti vodnega vira potrebno vodo pred uporabo prekuhati.
Obvestilo velja do preklica.

OBJAVA PROSTEGA DELOVNEGA MESTA

Komunalni delavec II, 3 zaposlitve

• 1 avgust 2022
OBJAVA PROSTEGA  DELOVNEGA MESTA

V svoj kolektiv vabimo ambiciozne, sposobne in odgovorne sodelavce. Če želite postati naš/a sodelavec oziroma sodelavka in ustrezate razpisnim pogojem za prosto delovno mesto komunalni delavec II, vas vabimo, da nam pošljete svojo vlogo za zaposlitev.

UKREP- racionalna raba pitne vode!!

Mestna občina Novo mesto, Občina Šentjernej, Škocjan, Mirna Peč, Žužemberk, Straža, Dolenjske in Šmarješke Toplice

• 21 julij 2022
UKREP- racionalna raba pitne vode!!
Dosledno je potrebno upoštevati stroge varčevalne ukrepe pri porabi vode in upoštevati prepoved uporabe pitne vode za:
- zalivanje vrtov,
- polnjenje bazenov,
- pranje in polivanje cestišč in dvorišč,
- pranje avtomobilov in podobno.
UKREP VELJA DO PREKLICA!

Kompostiranje / ločeno odlaganje bioloških odpadkov!

• 18 julij 2022
Kompostiranje / ločeno odlaganje bioloških odpadkov!

Jesen je najbolj primeren čas da se lotimo zlaganja kompostnega kupa, saj je še vedno dovolj toplo, sonce pa ne pripeka več z vso močjo. Prav tako se jeseni nabere dovolj listja in vrtnih ostankov, da lahko začnemo pripravljati kompost. Zakonodaja o ravnanju z biološkimi odpadki povzročitelje odpadkov prvenstveno napotuje na hišno kompostiranje, v primeru ko to ni možno, pa mora izvajalec javne službe poskrbeti za zbiranje in odvoz teh odpadkov. Na kompostni kup sodijo enaki odpadki, kot bi jih sicer odlagali v rjavo posodo.

Obvestilo občanom Občine Mirna Peč

Praznjenje greznic ter prevzem blata iz malih komunalnih čistilnih naprav

• 7 julij 2022
Obvestilo občanom Občine Mirna Peč

Občanom Občine Mirna Peč sporočamo, da s 1.6.2022 tudi v vaši občini uvajamo redno praznjene grezničnih gošč in blata iz malih malih komunalnih čistilnih naprav oziroma greznic. Storitev bomo obračunali mesečno.

hd film izle