Obvestilo o moteni oskrbi s pitno vodo !

Občina Šentjernej

• 24 junij 2021
Obvestilo o moteni oskrbi s pitno vodo !

Obveščamo uporabnike pitne vode na območju občine Šentjernej, da bo danes, 24.6.2021 motena oskrba s pitno vodo, zaradi popravila okvare na javnem vodovodu.
Vse uporabnike naprošamo k racionalni rabi pitne vode.

Jutri ne bo vode!

Občina Šmarješke Toplice

• 21 junij 2021
Jutri ne bo vode!

Obveščamo uporabnike pitne vode v naselju Zbure, Radovlja, Grič pri Klevevžu, Čelevec in Dol pri Šmarjeti v občini Šmarješke Toplice, da jutri, 22.6.2021 ne bo pitne vode zaradi nujnih vzdrževalnih del. Dela se bodo izvajala od 9.00 do predvidoma 12.00 ure. Prosimo za razumevanje.

BLAGAJNA ZAPRTA!

OBVESTILO UPORABNIKOM STORITEV!

• 16 junij 2021
BLAGAJNA ZAPRTA!

Obveščamo vas, da od 1. JULIJA 2021 na blagajni Komunale Novo mesto, ne bo več možno plačevati položnic. Račune Komunale Novo mesto, boste v bodoče lahko plačevali le še preko direktne obremenitve SEPA, preko elektronskega bančništva, ter z univerzalnim plačilnim nalogom na bankah in poštah.

Na različne načine se trudimo občane spodbuditi k sprejemanju trajnostno naravnanih odločitev in dejanj, ki pripomorejo k ohranjanju okolja. Ob izkoriščanju ponujane sodobne tehnologije razvijamo in oblikujemo naše storitve v duhu trajnostnega razvoja in čistega okolja. Z namenom spodbujanja manjše potrošnje papirja ter varovanja okolja želimo uporabnike javnih storitev spodbuditi k prijavi na e-račun ter tako znatno zmanjšati potrošnjo papirja in olajšati upravljanje z računi v gospodinjstvih.

Motena oskrba s pitno vodo!

Občina Škocjan

• 10 junij 2021
Motena oskrba s pitno vodo!
Obveščamo vse uporabnike pitne vode v naseljih Tomažja vas, Stranje, Dobrava pri Škocjanu, Čučja mlaka, Mršeča vas, Čisti breg in Zameško, da danes 10.6. do predvidoma 20.00 ure, motena oskrba zaradi popravila glavnega vodovoda. Popolna prekinitev oskrbe bo v naseljih Gomila in Čadraže.

Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje

• 9 junij 2021
Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje

V lanskem letu smo v sklopu projekta »Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje« vzpostavili sistematično zbiranje odpadnega jedilna olja na podeželskem območju Mestne občine Novo mesto. Letos, v drugi fazi projekta smo poleg izvajanja aktivnosti iz projekta postavili še dodatnih 10 posod v Mestni občini Novo mesto in še po eno zbirno posodo v Občini Dolenjske in Šmarješke Toplice, Straži, Mirni Peči, Škocjanu in Šentjerneju.
V sodelovanju z Mestno občino Novo mesto smo uspešno, v različnih medijih predstavili projekt o odpadnem jedilnem olju ter izobraževali osnovnošolce, vrtičkarje in odrasle.
Male gospodinjske posodice smo razdelili med gospodinjstva, po ena pripada brezplačno gospodinjstvu. Občanom so 2,2 litrske gospodinjske posodice še vedno na voljo. Lahko jih prevzamete v svoji krajevni skupnosti in pa tudi na sedežu Komunale Novo mesto na Podbevškovi ulici.
Obvezno je, da doma odpadno jedilno olje zberemo v namenski posodi in ga odnesemo v rumene ulične zbiralnike. Drugačno rokovanje je prepovedano.
Zbirnih lokacij je v Novem mestu 25, ter po ena v sosednjih občinah (6).

Vam najbližjo lokacijo lahko poiščete s klikom na www.ojo.si .