Danes motena oskrba s pitno vodo!

Mestna občina Novo mesto

• 1 marec 2021
Danes motena oskrba s pitno vodo!

Obveščamo vse uporabnike pitne vode v naseljih Markljeva ulica, Potočna vas in Dolenje Kamence v Mestni občini Novo mesto, da danes, 1.3.2021, zaradi popravila vodovodne okvare ne bo pitne vode med 10.00 in 15.00 uro.

Jutri ne bo vode!

Mestna občina Novo mesto

Jutri ne bo vode!

Obveščamo uporabnike pitne vode na območju Ždinje vasi v Mestni občini Novo mesto, da jutri, v torek, 2.3.2021 ne bo pitne vode zaradi nujnih vzdrževalnih del. Dela se bodo izvajala od 8.00 do predvidoma 14.00 ure.

Krožno gospodarstvo v vsakodnevnem življenju.

Imejte čim bolj krožno leto 2019!

• 1 marec 2021
Krožno gospodarstvo v vsakodnevnem življenju.

Kadar beseda nanese na krožno gospodarstvo, pogosto začnemo pripovedovati o odpadkih in kako je vsega preveč. Predvsem plastike, ki onesnažuje naše vodotoke in seveda skrb glede mikroplastike. Zaskrbljenost je upravičena, ne le iz zdravstvenega in okoljskega vidika, temveč zaradi temeljnih vrednot in potreb v vsakodnevnem življenju.
Krožno gospodarstvo niso le odpadki. Pravzaprav so ti le odraz oziroma rezultat naših vrednot in potreb. Naravni viri na našem planetu so omejeni, zato se je treba osredotočati že na zasnovo izdelkov ali storitev, njihovo proizvodnjo ali izvajanje in distribucijo ter razmisliti o možnostih ponovne uporabe, popravila ter reciklaže.
Krožno gospodarstvo lahko zelo preprosto udejanjite v vsakodnevnem življenju.

NI NAM VSEENO, VSE NAJ BO (SPET) ZELENO

PRIROČNIK ZA OTROKE

• 23 februar 2021
NI NAM VSEENO, VSE NAJ BO (SPET) ZELENO

Otroci so bolj pozorni na tukaj in zdaj. V delovnem zvezku Ni nam vseeno, vse naj bo (spet) zeleno jim lahko skozi zabavne kvize, pobarvanke in druge miselne igre pokažemo, kako lahko z majhnimi dejanji tudi sami prispevajo za lepši jutri.

Kako odlagamo biološke odpadke?

• 23 februar 2021
Kako odlagamo biološke odpadke?

Biološke odpadke odlagamo izključno v zabojnik za biološke odpadke. Paziti moramo, da jih nikoli ne odložimo v navadni plastični vrečki. Uporabimo vrečke iz biološko razgradljivih materialov. Odpadke lahko odložimo tudi zavite v časopisni papir ali v papirnati vrečki.