Obvestilo ne bo pitne vode

Občina Škocjan

• 15 januar 2019
Obvestilo ne bo pitne vode

Komunala Novo mesto obvešča uporabnike pitne vode v Škocjanu, da danes, 15.1.2019 ne bo pitne vode zaradi popravila vodovodne okvare. Dela se bodo izvajala od 8.00 do predvidoma 12.00 ure.

Kako pravilno ravnati - odpadno jedilno olje

• 9 januar 2019
Kako pravilno ravnati - odpadno jedilno olje

Odpadno jedilno olje najprej ohladimo, nato ga zlijemo v posebno plastično, kovinsko ali stekleno posodo, ki jo namenimo za shranjevanje olja. To posodo odpeljemo v zbirni center za odpadke ali jo oddamo ob vsakoletni akciji zbiranja nevarnih odpadkov. Na ta način odpadno jedilno olja odlagamo na okolju prijazen način, hkrati pa omogočimo tudi njegovo nadaljnjo predelavo v alternativno gorivo – biodiesel ali druge energente.

Navodilo za obveščanje uporabnikov

o načinu ter rokih obveščanja o motnjah pri oskrbi s pitno vodo

• 7 januar 2019
Navodilo za obveščanje uporabnikov

Uporabnike vseh sistemov za oskrbo s pitno vodo, ki so v upravljanju Komunale Novo mesto d.o.o., skladno s Pravilnikom o pitni vodi (Ur.l. RS, št. 19/2004 s spremembami), Uredbo o oskrbi s pitno vodo (Ur.l. RS, št. 88/2012) in veljavnimi odloki o oskrbi s pitno vodo na območju občin seznanjamo z načini obveščanja v primerih vpliva na skladnost (npr. omejitve ali prepovedi uporabe) pitne vode ter motene in prekinjene dobave pitne vode.
Vsa priporočila, navodila in mnenja, ki jih je pripravil NIJZ, kakor tudi ostale informacije so objavljene na njihovi spletni strani.

Vse dobro v letu 2019

• 26 december 2018
Vse dobro v letu 2019

Vesele praznične dni ter v zdravju in sreči doseženih osebnih in poslovnih uspehov Vam želi kolektiv Komunale Novo mesto.

Dan samostojnosti in enotnosti

• 26 december 2018
Dan samostojnosti in enotnosti

28 let samostojnosti in enotnosti. Vsak zase in vsi skupaj storimo vse, da bo naše okolje varno in prijazno za vse.