Obvestilo ne bo pitne vode

Mestna občina Novo mesto

• 20 marec 2019
Obvestilo ne bo pitne vode

Obveščamo uporabnike pitne vode na območju Drske v Mestni občini Novo mesto, da v četrtek, 21.3.2019 ne bo pitne vode zaradi nujnih del na vodovodnem omrežju. Dela se bodo izvajala od 8.00 do predvidoma 14.00 ure. Zahvaljujemo se za razumevanje.

OBJAVA PROSTIH DELOVNIH MEST

• 19 marec 2019
OBJAVA PROSTIH DELOVNIH MEST

Komunala Novo mesto d.o.o., Podbevškova ulica 12, 8000 Novo mesto, ki jo zastopa direktor, mag. Gregor Klemenčič,
objavlja prosti delovni mesti, za določen čas, s polnim delovnim časom:
• Vzdrževalec javnih površin in infrastrukture II (3 zaposlitve v sektorju splošna komunala),
• Komunalni delavec (1 zaposlitev v sektorju splošna komunala).

Čistilna akcija Očistimo sosesko

• 18 marec 2019
Čistilna akcija Očistimo sosesko
V soboto, 23. marca 2019, bo po krajevnih skupnostih Mestne občine Novo mesto potekala tradicionalna čistilna akcija Očistimo sosesko. Čistilni akciji se je pridružila večina novomeških krajevnih skupnosti z namenom, da tudi letos poskrbijo za urejeno sosesko, parke in sprehajalne poti, občani pa s skupnimi močmi in druženjem pripomorejo k urejeni okolici.

Odpadno jedilno olje sodi med nevarne odpadke

• 1 marec 2019
Odpadno jedilno olje sodi med nevarne odpadke

Poskrbite za pravilno odlaganje olja za cvrtje krofov. Olje ohladite in ga zlijte v steklen kozarec, steklenico ali plastenko. Posodo z oljem prinesite v Zbirni center.
Obstaja podatek, da 1L olja onesnaži 1000L vode, saj na gladini vode tvori tanko nepropustno plast, ki otežuje kroženje kisika med vodo in zrakom.

Poročilo o zdravstvenem nadzoru pitnih voda

Dolenjske Toplice, Mirna Peč, Novo mesto, Straža, Šentjernej, Škocjan, Šmarješke Toplice in Žužemberk

• 26 februar 2019
Poročilo o zdravstvenem nadzoru pitnih voda