Nič zavržene hrane s pametnimi nakupi

• 16 februar 2018
Nič zavržene hrane s pametnimi nakupi

Zmanjševanje količin zavržene hrane od nas ne zahteva, da delamo prevale. Z majhnimi in preprostimi spremembami bomo uživali v bolj raznolikih obrokih in ob tem še prihranili. Med odpadki pristane veliko hrane, predvsem zato, ker porabe hrane ne načrtujemo, kupimo in pripravimo več hrane kot je potrebujemo, ostankov pa ne znamo s pridom izkoristiti.

Obvestilo o moteni oskrbi s pitno vodo

Občina Novo mesto

• 14 februar 2018
Obvestilo o moteni oskrbi s pitno vodo

Obveščamo vse uporabnike pitne vode na območju Podbevškove ter Gosjakove ulice, da bo zaradi obnovitvenih del na vodovodu motena oskrba pitne vode, v četrtek 15.2.2018, predvidoma od 8:00 do 11:00 ure.

Lokacije zbirno reciklažnih centrov

• 9 februar 2018
Lokacije zbirno reciklažnih centrov

V zbirno reciklažnem centru v obratovalnem času zagotavljamo ločeno zbiranje v zabojnikih za naslednje frakcije, več ...

Kulturni praznik

• 8 februar 2018
Kulturni praznik

Spoštovane občanke, občani, sodelavci! Ob slovenskem kulturnem prazniku, Prešernovem dnevu,
vam iskreno voščimo ter vam želimo, da bi spoštovali in negovali slovenski jezik, kulturo in zgodovino!

Komunala Novo mesto d.o.o.

Projekti "Skupaj za boljšo družbo"

• 7 februar 2018
Projekti "Skupaj za boljšo družbo"

Zbornica komunalnega gospodarstva je na pobudo slovenskih komunalnih podjetij, katerih član smo tudi mi, oblikovala pobudo Skupaj za boljšo družbo z namenom spodbujanja izboljšanja naših vsakodnevnih navad, da bi postali bolj odgovorni do sebe, okolja in navsezadnje tudi do svoje denarnice.
V pobudo Skupaj za boljšo družbo smo se vključili, ker nam ni vseeno, v kakšni družbi živimo in to želimo sporočiti tudi vam, našim uporabnikom.
K sodelovanju vabimo tudi druga podjetja, organizacije in društva, ki lahko na lokalnem nivoju pripomorejo k realizaciji naših skupnih ciljev, to je prispevati k boljši družbi, odgovornejšemu ravnanju in spremembam na bolje za vse nas.
Kako lahko zmanjšujemo količine odpadkov, ponovno uporabimo izdelke, pijemo vode iz pipe in ne plastenk, kupujemo več stvari iz druge roke itd.?