Abecednik odpadkov

Vsak odpadek, ki nastane spada med določeno vrsto odpadka oziroma surovine. Abecednik surovin oz. odpadka vam bo v pomoč pri pravilnem ločevanju surovin v gospodinjstvu ter pri  pravilnemu prepuščanju ločeno zbranih odpadkov  na zbirnih mestih.

Pojasnilo včerajšnjega dogodka

Pojasnilo glede težav z oskrbo vode v nekaterih višje ležečih predelih Novega mesta v preteklem vikendu

• 18 junij 2018
Pojasnilo včerajšnjega dogodka
V noči 16. 6. na 17.6. 2018 so se izvajala dela na novo zgrajenemu vodovodu DN 500 za oskrbo Novega mesta in novim 4000 m3 vodohranom Kij. Zaradi izvajanja omenjenih del je bilo potrebno ustaviti vodni vir Jezero. Oskrba mesta je tako potekala izključno iz vodnega vira Stopiče.

Popravek razpisa Nabava kemikalij

Oznaka na portalu javnih naročil JN003592/2018-W01

• 15 junij 2018
  • Avtor: marko
Popravek razpisa Nabava kemikalij
Na portalu javnih naročil je bil dne 14.6.2018 objavljen popravek razpisa »Nabava kemikalij«
Ostala dokumentacija je ostala nespremenjena.

Svetovni dan oceanov

8. junij

• 8 junij 2018
Svetovni dan oceanov

Svetovni dan oceanov neuradno praznujemo 8. junija vsako leto, že od leta 1992. Ta dan je posebno namenjen v čast vsem oceanom na svetu in vsemu dobremu kar le-ti prinašajo človeku, kot je na primer morska hrana in življenje v morju nasploh. S svojimi dejanji moramo pokazati spoštovanje in odgovornost do narave.

Obvestilo uporabnikom o poračunu cen storitev odlaganja odpadkov

• 6 junij 2018
Obvestilo uporabnikom o poračunu cen storitev odlaganja odpadkov

Izvajalec gospodarske javne službe obdelave in odlaganja odpadkov podjetje CeROD d.o.o. iz Novega mesta, je na osnovi sklepa sveta županov dne 22.2.2018 potrdil nižjo obračunsko ceno odlaganja odpadkov za leto 2017. Višji zaračunani zneski storitve odlaganja v letu 2017 se vrnejo uporabnikom s poračunom. Na osnovi izstavljenega dobropisa podjetja CeROD d.o.o., smo izvedli poračun cene, ki je prikazan v postavki poračun odlaganja. Upoštevan je na računu komunalnih storitev za mesec maj 2018.