Motnje s pitno vodo na območju Brusnic.

Mestna občina Novo mesto

Datum objave: ponedeljek, 12. junij 2023

Obveščamo vse uporabnike pitne vode, ki se oskrbujejo iz vodovodnega sistema Brusnice, da je v nedeljo, 11.6.2023 prišlo do izpada internetne povezave in nadzora nad omrežjem, kar je imelo za posledico zaustavitev črpališča in izpraznjenje vodovodnega sistema.
V noči iz nedelje na ponedeljek je posledično prišlo do okvare reducirnega ventila v jašku Kavce, kar je povzročilo dvig tlaka, ki je v Brusnicah in Ratežu dosegel vrednost 10 barov. Povišan tlak in zrak v vodovodnem sistemu je tudi povzročil večjo okvaro na cevovodu, ki oskrbuje VH Brusnice.

Trenutno poteka odprava okvare vodovodnega omrežja in reducirnega ventila. Uporabnikom je na voljo oskrba s pitno vodo z avtocisterno. Predvidevamo, da se bo stanje v omrežju ustalilo in normaliziralo do večernih ur.

Naprošamo vse uporabnike, ki jim je bila povzročena škoda, da le to prijavijo zavarovalnici Triglav d.d. pri kateri ima Komunala Novo mesto d.o.o. sklenjeno zavarovanje iz naslova odgovornosti.

Uporabnikom v nižjih predelih Brusnic in Rateža, predlagamo vgradnjo individualnega reducirnega ventila, ki bo zagotavljal stalni pred nastavljeni tlak.

Ker so vse naprave za dvig ali znižanje tlaka del internega vodovodnega omrežja, bomo vsem zainteresiranim uporabnikom, brezplačno v tipske vodomerne jaške vgradili reducirne ventile, po ceni iz skladišča, ki znaša 88,00 €.

Komunala se uporabnikom, na prizadetem območju, zahvaljuje za razumevanje.