Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje

Datum objave: ponedeljek, 15. november 2021

V lanskem letu smo v sklopu projekta »Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje« vzpostavili sistematično zbiranje odpadnega jedilna olja na podeželskem območju Mestne občine Novo mesto. Letos, v drugi fazi projekta smo poleg izvajanja aktivnosti iz projekta postavili še dodatnih 10 posod v Mestni občini Novo mesto in še po eno zbirno posodo v Občini Dolenjske in Šmarješke Toplice, Straži, Mirni Peči, Škocjanu in Šentjerneju.
V sodelovanju z Mestno občino Novo mesto smo uspešno, v različnih medijih predstavili projekt o odpadnem jedilnem olju ter izobraževali osnovnošolce, vrtičkarje in odrasle.
Male gospodinjske posodice smo razdelili med gospodinjstva, po ena pripada brezplačno gospodinjstvu. Občanom Mestne občine Novo mesto so 2,2 litrske gospodinjske posodice še vedno na voljo. Lahko jih prevzamete v svoji krajevni skupnosti in pa tudi na sedežu Komunale Novo mesto na Podbevškovi ulici.
Obvezno je, da doma odpadno jedilno olje zberemo v namenski posodi in ga odnesemo v rumene ulične zbiralnike. Drugačno rokovanje je prepovedano.
Zbirnih lokacij je v Novem mestu 25, ter po ena v sosednjih občinah (6).

Vam najbližjo lokacijo lahko poiščete s klikom na www.ojo.si .

LOKACIJE ZBIRNIH POSOD ZA ODPADNO JEDILNO OLJE
KS Otočec, Dobrava
KS Prečna, Prečna
KS Brusnice, Velike Brusnice