Dan Zemlje

MO Novo mesto

Datum objave: torek, 19. april 2022

Se vidimo v petek, 22. 4. v dopoldanskih urah na Glavnem trgu v Novem mestu. Našo tradicionalno prireditev ob dnevu Zemlje, bodo popestrili številni sooblikovalci.

VSTOPNINA - 1 ŽEP ZAMAŠKOV
Potekala bo tudi IZMENJAVA IGRAČ - prinesite igračo, ki je ne potrebujete in si izberite kakšno novo. Prireditev bo povezoval Robi Erjavec.

Osnovnošolci in tudi vrtičkarji že od leta 2003 aktivno sodelujemo s Komunalo Nm in izvajamo različne dejavnosti.
Leta 2006 pa smo se prvič srečali na prireditvi ob dnevu Zemlje. Zadnji dve leti se žal nismo družili, letos pa ponovno poskušamo. Tako bomo izpeljali že tradicionalno, 15. prireditev, ob svetovnem dnevu Zemlje. Mladi smo tisti, ki smo na področju ekologije zelo aktivni, zavedamo se svojega okolja in izvajamo številne dejavnosti. Na stojnicah bomo predstavili utrinke našega šolskega delovanja. Poudarek dajemo lokalni samooskrbi, tudi mi sejemo, sadimo in skrbimo za naš pridelek. Se zdravo prehranjujemo. Pri tem smo pozorni, da je odpadne hrane čim manj, oziroma višek hrane znova uporabimo, jo recikliramo v novih jedeh. Zavedamo se pomena gibanja, dobrih medsebojnih odnosov.
Stremimo k temu, da smo čim manj potrošniško naravnana družba, ko pa pride do odpadka, se zavedamo opcije reciklaže ter zaključno pravilno ločevanje in s tem omogočimo tudi krožno gospodarstvo. Poleg osnovnošolcev se nam bodo pridružili še številni, tudi že tradicionalni, soakterji.
Na prireditvi si boste lahko ogledali raznolike stojnice.
Sodelovali na številnih delavnicah, se pomerili v igrah, pri katerih bomo krepili možgančke in tudi mišice.