Naložba v nadgradnjo vodovoda petih dolenjskih občin se nadaljuje

Datum objave: sreda, 20. december 2017

Projekt Hidravlična izboljšava vodovodnega sistema na območju osrednje Dolenjske, kjer partnersko sodeluje pet dolenjskih občin, se odvija po zastavljenih načrtih. Vodarni Jezero in Stopiče za čiščenje surove pitne vode delujeta v skladu s pričakovanji in zagotavljata bistrost pitne vode pred distribucijo v vodovodno omrežje. Zaključenih je tudi že krepko čez polovico vseh načrtovanih del na cevovodih in vodohranih ter drugih pripadajočih objektih, s katerimi bodo zagotovili, da bo oskrba prebivalcev s čisto pitno vodo v prihodnje lahko še bolj zanesljiva in kakovostna.

V zadnjem letu dni so veliko naredili tudi na sklopu izgradnje cevovodov in vodohranov ter drugih objektov vodovodne infrastrukture. Sredi novembra so zaključili že skoraj 60 odstotkov vseh predvidenih del. Med prvimi so z deli zaključili na odseku 14, ki obsega vodovod na relaciji Potok–Straža. Trenutno je v pripravi dokumentacija za tehnični pregled tega novozgrajenega odseka vodovoda. Medtem ko pričenjajo z deli še na vodohranu Dolenja Straža, sta vodohrana Škocjan in Gorenja vas že v zaključevanju. Nadaljevanje in dokončanje gradnje celovitega vodovodnega omrežja petih dolenjskih občin je predvideno skladno z načrti. Ob tem pa potekajo tudi dogovori za določene spremembe, ki so se ob gradnji pokazale kot potrebne, zato se bo izvedba projekta lahko podaljšala za okvirno šest mesecev. Več na spodnji povezavi.