Kam spadajo odpadki oseb, ki kažejo znake bolezni COVID-19?

V zelen zabojnik!

Datum objave: torek, 17. marec 2020

ODPADKI osebe, ki kažejo znake bolezni koronavirusa COVID-19, vključno z materialom za enkratno uporabo, ki ga uporablja bolna oseba in njeni negovalci (na primer rokavice, robci in maske) ter, kadar je to primerno, osebna zaščitna oprema zdravstvenega osebja (v primeru obiska bolnika če to ni drugače urejeno), se ODLOŽIJO V PLASTIČNO VREČKO ZA SMETI. PLASTIČNO VREČKO JE TREBA TESNO ZAPRETI (ZAVEZATI, ZALEPITI) TAKO, DA RAZTRESANJE VSEBINE ODPADKOV NI MOŽNO. To vrečo namestite v drugo plastično vrečo in tudi to tesno zavežite. Vrečo hranite ločeno vsaj 72 ur, preden jo odložite v zunanji ZELENI zabojnik za mešane odpadke. ‼️‼️ZELEN ZABOJNIK‼️‼️ in nikakor ne v zabojnike namenjene zbiranju ločenih frakcij odpadkov. Prav tako rokavice iz lateksa ali podobnih materialov, ki se uporabljajo za nakupe ali druge namene, niso embalaža in zato ne sodijo v zabojnik za embalažo temveč v ZELEN zabojnik.