Obvestilo o racionalni rabi pitne vode

• 19 avgust 2020
  • Avtor: marko
Obvestilo o racionalni rabi pitne vode
Komunala Novo mesto obvešča vse uporabnike pitne vode, ki se oskrbujejo iz vodovodnega sistema Javorovica, da je zaradi zmanjšanja izdatnosti vodnega vira, uveden ukrep racionalne rabe pitne vode v naseljih:
• Javorovica
• Veliki in Mali Ban
• Vrbovce
• Volčkova vas
• Dolenja Brezovica

Do preklica je prepovedano uporabljati pitno vodo za zalivanje, pranje vozil in polnjenje bazenov.

Komunala Novo mesto prosi za razumevanje.

Obvezno prekuhavanje pitne vode

Občina Šentjernej

• 17 julij 2020
Obvezno prekuhavanje pitne vode

Obveščamo vse uporabnike pitne vode, ki se oskrbujejo iz vodovodnega sistema Javorovica v občini Šentjernej, da je zaradi pojava povišane motnosti, potrebno vodo pred uporabo prekuhati. Obvestilo velja do preklica.

»Komunala Novo mesto – Za mojo lepo dolino«

pogovorna oddaja

• 7 julij 2020
»Komunala Novo mesto – Za mojo lepo dolino«

Oglejte si pogovorno oddajo z našim direktorjem Gregorjem Klemenčičem, v programu TV Vaš kanal.

Posodice za odpadno jedilno olje!

MO Novo mesto

• 6 julij 2020
Posodice za odpadno jedilno olje!

Občane MO Novo mesto obveščamo, da, v kolikor niste prejeli posodice za zbiranje odpadnega jedilnega olja, jo lahko prevzamete na Komunali Novo mesto vsak dan od 7:00 do 14:00.

OBVESTILO S POLOŽNICE ZA MESEC JUNIJ 2020

• 2 julij 2020
OBVESTILO S POLOŽNICE ZA MESEC JUNIJ 2020
  1. Spoštovani občani !
    Meseca junija smo v Mestni občini Novo mesto postavili petnajst zbiralnikov za odpadno jedilno olje.
    Ob tej priložnosti vas seznanjamo, da je PREPOVEDANO:
     mešati odpadna jedilna olja z drugimi odpadki ali jih prepuščati skupaj z mešanimi komunalnimi odpadki,
     odvajati odpadna jedilna olja v javno kanalizacijo ali neposredno v vode in izpuščati v tla ali na tla,
     mešati odpadna jedilna olja z biološko razgradljivimi odpadki.
    Ohlajeno olje zlijte v plastenko ali steklenico in ga odnesite do najbližje zbirne posode za odpadno jedilno olje.