Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje

• 15 november 2021
Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje

V lanskem letu smo v sklopu projekta »Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje« vzpostavili sistematično zbiranje odpadnega jedilna olja na podeželskem območju Mestne občine Novo mesto. Letos, v drugi fazi projekta smo poleg izvajanja aktivnosti iz projekta postavili še dodatnih 10 posod v Mestni občini Novo mesto in še po eno zbirno posodo v Občini Dolenjske in Šmarješke Toplice, Straži, Mirni Peči, Škocjanu in Šentjerneju.
V sodelovanju z Mestno občino Novo mesto smo uspešno, v različnih medijih predstavili projekt o odpadnem jedilnem olju ter izobraževali osnovnošolce, vrtičkarje in odrasle.
Male gospodinjske posodice smo razdelili med gospodinjstva, po ena pripada brezplačno gospodinjstvu. Občanom MO Novo mesto so 2,2 litrske gospodinjske posodice še vedno na voljo. Lahko jih prevzamete v svoji krajevni skupnosti in pa tudi na sedežu Komunale Novo mesto na Podbevškovi ulici.
Obvezno je, da doma odpadno jedilno olje zberemo v namenski posodi in ga odnesemo v rumene ulične zbiralnike. Drugačno rokovanje je prepovedano.
Zbirnih lokacij je v Novem mestu 25, ter po ena v sosednjih občinah (6).

Vam najbližjo lokacijo lahko poiščete s klikom na www.ojo.si .

Odvoz kosovnih odpadkov

• 15 november 2021
Odvoz kosovnih odpadkov

Naročilo lahko posredujete prek telefona 07 39 32 456 ali elektronske pošte narocilo@komunala-nm.si. Naročilo velja za en odvoz, do 2 m3 kosovnih odpadkov. Odvoz kosovnih odpadkov izvajamo celo leto.

• 29 oktober 2021
»Prižgimo svečko manj - za več nasmehov«

Po enoletnem premoru zaradi epidemije koronavirusne bolezni bomo obiskovalci pokopališč ponovno lahko leseno svečko, ki je plod skupnega dela dolenjskih obrtnikov in uporabnikov VDC Novo mesto, prvega novembra, kupili na stojnici v bližini novomeških pokopališč.
Ob 1. novembru se pokojnim namesto s svečami raje poklonimo z lepo mislijo in z darom v dobrodelne namene.

• 15 oktober 2021
»Prižgimo svečko manj - za več nasmehov«

Ob nostalgičnih dneh, ko se spominjamo naših dragih pokojnih, lahko z nakupom simbolične lesene svečke pričaramo nasmehe na obraze uporabnikov VDC Novo mesto. Skupaj z VDC Novo mesto smo se odločili za družbeno odgovorno in hkrati okoljsko obarvano zgodbo, s katero želimo prispevati k zaščiti našega okolja pred odvečno plastiko. Leseno svečko, ki je plod skupnega dela dolenjskih obrtnikov in VDC uporabnikov, lahko kupite v trgovini zavoda ali preko njihove spletne strani.

Urejanje grobov!

Na pokopališčih Ločna, Šmihel, Srebrniče, Prečna ter Stranska vas

• 15 oktober 2021
Urejanje grobov!
Urejanje groba predstavlja veliko dela, za katerega v tempu vsakdana hitro zmanjka časa. Grobovi morajo biti urejeni in zasajeni tako, da ne posegajo na sosednje grobove ali poti in da jih ne zarašča plevel.
Storitev urejanja grobov, katero nudimo na pokopališčih Ločna, Šmihel, Srebrniče, Prečna ter Stranska vas, lahko naročite na telefonski številki 07 39 31 392 ali preko ePošte: marko.zagar@komunala-nm.si