Javno naznanilo

• 16 junij 2020
Spoštovani občani,
od začetka junija imamo v Mestni občini Novo mesto na voljo petnajst zbiralnikov za odpadno jedilno olje.
Obvezno je, da doma odpadno jedilno olje zberemo v namenski posodi in ga zlijemo v  ulične zbiralnike. Drugačno rokovanje je prepovedano. Edini pravi način je:
1. Olje ohladimo.
2. Olje zlijemo v namensko posodo.
3. Olje odnesemo in zlijemo v ulični zbiralnik za olje.

Za lažje zbiranje odpadnega jedilnega olja imamo za občane Mestne občine Novo mesto na voljo male gospodinjske posodice za zbiranje odpadnega olja.

Akcija zbiranja starih aparatov

V osmih občinah

• 15 junij 2020
Akcija zbiranja starih aparatov

V naslednjem tednu boste lahko od ponedeljka do srede oddali, v vaši občini, stare električne aparate. Urnik zbiralne akcije, več…

Svetovni dan okolja

• 5 junij 2020
Svetovni dan okolja

Danes je svetovni dan okolja. Njegov namen je ozaveščati ljudi o pomembnosti varstva okolja. Letos je posvečen biotski raznovrstnosti, ki podpira vse življenje na zemlji, tudi naše.

• 1 junij 2020
Zbirajmo odpadno jedilno olje - na bolje

Odpadno jedilno olje je kuhinjski odpadek, ki sodi med ločeno zbrane frakcije komunalnih odpadkov. S preostalimi odpadki ga ne smemo mešati, prav tako ga ne smemo izlivati okolje, saj predstavlja veliko obremenitev za naravne procese - en liter olja onesnaži kar milijon litrov vode.

Popravek razpisa PREVZEM IN OBDELAVA ODPADNE EMBALAŽE- 1. popravek

Oznaka na portalu javnih naročil JN003077/2020-K01

• 28 maj 2020
Popravek razpisa PREVZEM IN OBDELAVA ODPADNE EMBALAŽE- 1. popravek

Na Portalu javnih naročil je bil dne 28.5.2020 objavljen popravek razpisa PREVZEM IN OBDELAVA ODPADNE EMBALAŽE. Naročnik je pri popravku v obrazcu št. 3- predračun, popravil % DDV, in sicer iz 22% na 9,5 %.