Posodice za odpadno jedilno olje!

MO Novo mesto

• 6 julij 2020
Posodice za odpadno jedilno olje!

Občane MO Novo mesto obveščamo, da, v kolikor niste prejeli posodice za zbiranje odpadnega jedilnega olja, jo lahko prevzamete na Komunali Novo mesto vsak dan od 7:00 do 14:00.

OBVESTILO S POLOŽNICE ZA MESEC JUNIJ 2020

• 2 julij 2020
OBVESTILO S POLOŽNICE ZA MESEC JUNIJ 2020
  1. Spoštovani občani !
    Meseca junija smo v Mestni občini Novo mesto postavili petnajst zbiralnikov za odpadno jedilno olje.
    Ob tej priložnosti vas seznanjamo, da je PREPOVEDANO:
     mešati odpadna jedilna olja z drugimi odpadki ali jih prepuščati skupaj z mešanimi komunalnimi odpadki,
     odvajati odpadna jedilna olja v javno kanalizacijo ali neposredno v vode in izpuščati v tla ali na tla,
     mešati odpadna jedilna olja z biološko razgradljivimi odpadki.
    Ohlajeno olje zlijte v plastenko ali steklenico in ga odnesite do najbližje zbirne posode za odpadno jedilno olje.

OBVESTILO ZA UPORABNIKE NAŠIH STORITEV!

• 29 junij 2020
OBVESTILO ZA UPORABNIKE NAŠIH STORITEV!

Obveščamo vas, da je za vstop v poslovne prostore na lokaciji:
❗️Podbevškova ulica 12 – Upravna stavba,
❗️Šmarješka cesta 10 – Centralna čistilna naprava,
❗️Srebrniče - Pokopališka dejavnost,
😷OBVEZNA UPORABA ZAŠČITNE MASKE 😷.

Bonitetna odličnost AAA

• 24 junij 2020
Bonitetna odličnost AAA

Bonitetna odličnost je potrditev dosežkov podjetja in zagotovilo strankam ter poslovnim partnerjem o uspehu, verodostojnosti in zanesljivosti podjetja.
S certifikatom izkazujemo, da spadamo v najvišji razred bonitetne odličnosti v republiki Sloveniji, na kar smo zelo ponosni.

Zbirajmo odpadno jedilno olje - na bolje

Javno naznanilo

• 16 junij 2020
Zbirajmo odpadno jedilno olje - na bolje
Spoštovani občani,
od začetka junija imamo v Mestni občini Novo mesto na voljo petnajst zbiralnikov za odpadno jedilno olje.
Obvezno je, da doma odpadno jedilno olje zberemo v namenski posodi in ga zlijemo v  ulične zbiralnike. Drugačno rokovanje je prepovedano. Edini pravi način je:
1. Olje ohladimo.
2. Olje zlijemo v namensko posodo.
3. Olje odnesemo in zlijemo v ulični zbiralnik za olje.

Za lažje zbiranje odpadnega jedilnega olja imamo za občane Mestne občine Novo mesto na voljo male gospodinjske posodice za zbiranje odpadnega olja.
Zbiranje in odvoz odpadkov

Zbiranje in odvoz komunalnih, kosovnih in nevarnih odpadkov

Avtor: Sonja Kolenc/29. junij 2015/Kategorije: Obvestila

Oceni članek:
4.0

Odpadki so sestavni in neločljiv del našega življenja, seveda tudi veliko okoljsko breme.

Komunala Novo mesto skrbi zgolj za zbiranje in odvoz odpadkov, si pa z različnimi ukrepi in razvojnimi projekti prizadevamo za zmanjšanje skupne količine odpadkov ter njihovo ponovno uporabo.

Najbolj učinkovit način zmanjšanja količine odloženih odpadkov je ločeno zbiranje odpadkov na izvoru, torej doma, v gospodinjstvih.
Če pa želite biti še boljši, pa morate že pri samem nakupu izdelka razmišljati kam z surovinami, katere ostanejo, ko izdelka ne potrebujemo več. Prav je, da se odločimo za takšen izdelek, ki omeji nastajanja odpadkov na najmanjšo možno mero.

Odpadki niso odpadki temveč surovine, odpadkov, ki sodijo na deponijo je zelo malo, tega se moramo zavedati. Industrija te surovine potrebuje. S pretvorbo odpadkov v uporabne surovine skrbimo za bolj čisto zemljo, vodo, zrak in naravne vire, skrbimo za urejeno okolje, za svoje zdravje in dobro počutje vseh.

Odvoz odpadkov opravljamo v rednih določenih terminih.

Pokličete nas lahko vsi, ki ste zbrali večjo količino kosovnih odpadkov, in potrebujete odvoz (ali izvedete naročilo preko dopisnice, ki ste jo prejeli. Enkrat letno je odvoz brezplačen).

Bodite pozorni na nevarne odpadke!
Nevarne odpadke odvažamo v posebni akciji. Za vsako krajevno skupnost določimo termin za zbiranje. Odvoz opravljamo s posebnim vozilom, ki ima prirejene posode za različne nevarne odpadke. Odvažamo na vnaprej določenih lokacijah. Vozilo se na vsaki lokaciji zadrži približno eno uro, nato se preseli na novo lokacijo.

Število ogledov (26283)/Komentarji (0)