Kje se nahajajo zbiralniki za OEEO?

Odpadna Elektronska in Električna Oprema

• 16 december 2021
Kje se nahajajo zbiralniki za OEEO?
ŠENTJERNEJ - avtobusna postaja
ŽUŽEMBERK – nasproti občine
MIRNA PEČ – pri bloku, nasproti občine
ŠKOCJAN – pod pokopališčem
STRAŽA – avtobusna postaja
ŠMARJEŠKE TOPLICE – gostilna Prinovec
DOLENJSKE TOPLICE – pri pošti
NOVO MESTO
• Slavka Gruma - Rdeči križ
• Bršljin – Kočevarjeva – za Merkurjem cesta proti šoli
• Novi trg – nasproti NLB

Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje

• 15 november 2021
Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje

V lanskem letu smo v sklopu projekta »Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje« vzpostavili sistematično zbiranje odpadnega jedilna olja na podeželskem območju Mestne občine Novo mesto. Letos, v drugi fazi projekta smo poleg izvajanja aktivnosti iz projekta postavili še dodatnih 10 posod v Mestni občini Novo mesto in še po eno zbirno posodo v Občini Dolenjske in Šmarješke Toplice, Straži, Mirni Peči, Škocjanu in Šentjerneju.
V sodelovanju z Mestno občino Novo mesto smo uspešno, v različnih medijih predstavili projekt o odpadnem jedilnem olju ter izobraževali osnovnošolce, vrtičkarje in odrasle.
Male gospodinjske posodice smo razdelili med gospodinjstva, po ena pripada brezplačno gospodinjstvu. Občanom MO Novo mesto so 2,2 litrske gospodinjske posodice še vedno na voljo. Lahko jih prevzamete v svoji krajevni skupnosti in pa tudi na sedežu Komunale Novo mesto na Podbevškovi ulici.
Obvezno je, da doma odpadno jedilno olje zberemo v namenski posodi in ga odnesemo v rumene ulične zbiralnike. Drugačno rokovanje je prepovedano.
Zbirnih lokacij je v Novem mestu 25, ter po ena v sosednjih občinah (6).

Vam najbližjo lokacijo lahko poiščete s klikom na www.ojo.si .

»Prižgimo svečko manj - za več nasmehov«

• 15 oktober 2021
»Prižgimo svečko manj - za več nasmehov«

Ob nostalgičnih dneh, ko se spominjamo naših dragih pokojnih, lahko z nakupom simbolične lesene svečke pričaramo nasmehe na obraze uporabnikov VDC Novo mesto. Skupaj z VDC Novo mesto smo se odločili za družbeno odgovorno in hkrati okoljsko obarvano zgodbo, s katero želimo prispevati k zaščiti našega okolja pred odvečno plastiko. Leseno svečko, ki je plod skupnega dela dolenjskih obrtnikov in VDC uporabnikov, lahko kupite v trgovini zavoda ali preko njihove spletne strani.

Prižgite svečko manj – podarite dobro misel 💚💚💚

Prižgite virtualno svečko 💚💚💚

• 15 oktober 2021
Prižgite svečko manj – podarite dobro misel 💚💚💚

Namesto sveč raje posadite rastlino, poslikajte kamen, podarite misel. Predniki vam ne bodo zamerili, potomci pa vam bodo hvaležni.

Kaj ne spada v straniščno školjko?

Straniščna školjka ni smetnjak!

• 8 september 2021
Kaj ne spada v straniščno školjko?

Snovi, ki jih ne smejo splakovati ali zlivati v odtoke:
Jedilno olje, olja in drugi naftni derivati, higienski vložki, plenice, higienski material, ostanki hrane, topila, razredčila, barve, laki, voda, zmešana s cementom, sredstva za zaščito rastlin, čistila za čopiče, agresivna čistila, britvice, sredstva za zatiranje škodljivcev.
Vse občane pozivamo, da dosledno upoštevajo zgoraj navedena navodila in tako omogočimo, da bo čistilna naprava služila svojemu namenu, varstvu ter ohranjanju našega skupnega bivalnega prostora!

hd film izle