Priporočila za izpiranje hišnega vodovodnega omrežja javnih objektov

Šole, vrtci

• 8 februar 2021
Priporočila za izpiranje hišnega vodovodnega omrežja javnih objektov

V času epidemije je poraba vode v vrtcih in šolah zmanjšana ali prekinjena, zato lahko pride do zastajanja in dviga temperature vode v hišnem vodovodnem omrežju. Posledično tako v omrežju prihaja do razmnoževanja mikroorganizmov ali izločanja nevarnih snovi iz omrežja v pitno vodo, kar lahko predstavlja tveganje za zdravje.

Smo srcu prijazno podjetje

iHELP zdravstvena kartica

• 3 februar 2021
Smo srcu prijazno podjetje

Komunala Novo mesto je imetnica certifikata Srcu prijazno podjetje, ki omogoča večjo osebno varnost doma, v službi ali na poti. Na pridobitev certifikata Srcu prijazno podjetje smo zelo ponosni, saj je še en dokaz več za to, da odgovornost, ki jo čutimo do naših zaposlenih in občanov, jemljemo resno in si želimo še povečati in izboljšati potrebo in sodelovanje po pomoči sočloveku. S tem namenom smo sprejeli tudi iHELP zdravstveno kartico za večjo osebno varnost in pomoč sočlovek. Vaša skrita varnost v vaši denarnici - iHelp zdravstvena kartica!

Bodite na tekočem

Aplikacija Pitna voda za spremljanje stanja oskrbe in kakovost pitne vode

• 21 januar 2021
Bodite na tekočem
Aplikacija Pitna voda poleg vpogleda v trenutno stanje sistema omogoča, da vas mobilna naprava opozori o vsaki nastali spremembi v sistemu, tudi takrat, ko je mobilni telefon v stanju pripravljenosti ali ko aplikacija ni prižgana.

Kam z zaščitno opremo iz vsakodnevne rabe?

• 21 januar 2021
Kam z zaščitno opremo iz vsakodnevne rabe?

Vsa odpadna obvezna zaščitna oprema sodi v zabojnik za mešane komunalne odpadke.

V LANSKEM LETU S ŠTEVILNIMI INOVACIJAMI

Poročilo komisije za ocenjevanje inovacij podjetja komunala novo mesto za leto 2020

• 15 januar 2021
V LANSKEM LETU S ŠTEVILNIMI INOVACIJAMI

Inovativni pristop, kot temelj konkurenčnosti podjetja, predstavlja osnovni korak k izboljšanju obstoječih ali uvedbi novih produktov in storitev podjetja, tako v okviru osnovne dejavnosti podjetja kot izven nje. Vse to pa seveda odpira nove tržno razvojne priložnosti.
Lanski prispeli predlogi inovacij so iz različnih tehnoloških področij, kar predstavlja pripravljenost in odprtost podjetja do inovativnosti ter zavedanje, da inovativnost omogoča tehnološke napredke na vseh področjih delovanja podjetja. Predlogi so tudi rezultat timskega sodelovanja posameznikov znotraj delovnih procesov, v katerem delujejo. Glede na predhodna leta je opazna rast kakovosti prejetih koristnih idej, kar je odraz načrtnega spodbujanja inovativne klime, oziroma sistematičnega spodbujanja inovativnosti v podjetju.

Zbiranje in odvoz odpadkov

Zbiranje in odvoz komunalnih, kosovnih in nevarnih odpadkov

Avtor: Sonja Kolenc/29. junij 2015/Kategorije: Obvestila

Oceni članek:
4.0

Odpadki so sestavni in neločljiv del našega življenja, seveda tudi veliko okoljsko breme.

Komunala Novo mesto skrbi zgolj za zbiranje in odvoz odpadkov, si pa z različnimi ukrepi in razvojnimi projekti prizadevamo za zmanjšanje skupne količine odpadkov ter njihovo ponovno uporabo.

Najbolj učinkovit način zmanjšanja količine odloženih odpadkov je ločeno zbiranje odpadkov na izvoru, torej doma, v gospodinjstvih.
Če pa želite biti še boljši, pa morate že pri samem nakupu izdelka razmišljati kam z surovinami, katere ostanejo, ko izdelka ne potrebujemo več. Prav je, da se odločimo za takšen izdelek, ki omeji nastajanja odpadkov na najmanjšo možno mero.

Odpadki niso odpadki temveč surovine, odpadkov, ki sodijo na deponijo je zelo malo, tega se moramo zavedati. Industrija te surovine potrebuje. S pretvorbo odpadkov v uporabne surovine skrbimo za bolj čisto zemljo, vodo, zrak in naravne vire, skrbimo za urejeno okolje, za svoje zdravje in dobro počutje vseh.

Odvoz odpadkov opravljamo v rednih določenih terminih.

Pokličete nas lahko vsi, ki ste zbrali večjo količino kosovnih odpadkov, in potrebujete odvoz (ali izvedete naročilo preko dopisnice, ki ste jo prejeli. Enkrat letno je odvoz brezplačen).

Bodite pozorni na nevarne odpadke!
Nevarne odpadke odvažamo v posebni akciji. Za vsako krajevno skupnost določimo termin za zbiranje. Odvoz opravljamo s posebnim vozilom, ki ima prirejene posode za različne nevarne odpadke. Odvažamo na vnaprej določenih lokacijah. Vozilo se na vsaki lokaciji zadrži približno eno uro, nato se preseli na novo lokacijo.

Število ogledov (26289)/Komentarji (0)