PLOGGING – pobiranje smeti med tekom ali sprehodom

Vabimo Vas, da se nam pridružite v boju z odpadki v naravi

• 14 april 2021
PLOGGING – pobiranje smeti med tekom ali sprehodom

Epidemija je od nas zahtevala, da poskrbimo za naše telesno in duševno zdravje. Večina nas se je zato odpravila v naravo. Res da, eni bolj, drugi manj spoštljivo. Naprošamo vas, da se angažiramo kot posamezniki – ko gremo na sprehod ali tek, (naredimo nekaj dobrega za svoje telo, za naravo in za skupnost) s seboj vzamemo vrečko in rokavico in mimogrede poberemo smeti ob poti.

Odpadno jedilno olje

Brošura za občane

• 9 april 2021
Odpadno jedilno olje

Naj krožno gospodarjenje z odpadki postane naš način življenja! Že dolgo skrbimo za zdravo okolje, svoje zdravje in kvaliteto življenja, sejemo in sadimo. Naj vam priložena brošura služi kot osnova pri pravilnem rokovanju z odpadnim jedilnim oljem.

Kosovni odpadki

• 1 april 2021
Kosovni odpadki

Boste pospravili klet? Tudi v letu 2021 lahko odvoz kosovnih odpadkov naročite po telefonu, kličite na; 07 39 32 456 ali preko elektronske pošte, pišite na; elektronski naslov: narocilo@komunala-nm.si. Po kosovne odpadke pridemo na dom.

VABILO NA POGOZDOVANJE V MESTNI HOSTI

27. marec 2021

• 18 marec 2021
VABILO  NA  POGOZDOVANJE V  MESTNI  HOSTI

V prostovoljski akciji bomo pomladili gozd v Mestni hosti v Cegelnici. Ta gozd sodi med mestne gozdove s posebnim namenom in je strogo zaščiten zaradi svoje izjemne socialne in ekološke funkcije. V akciji bo sodelovalo okoli 30 prostovoljcev, ki bodo v treh skupinah posadili 1400 bukovih in smrekovih sadik.

Vljudno vabljeni!

Čistilna akcija "Očistimo sosesko 2021"

Mestna občina Novo mesto

• 11 marec 2021
Čistilna akcija  "Očistimo sosesko 2021"

V soboto, 27. marca 2021, bo v Mestni občini Novo mesto potekala tradicionalna čistilna akcija Očistimo sosesko.

Vabimo vsa društva, šole, vrtce in ostale ustanove ter organizacije, da se akciji pridružijo v čim večjem številu in očistijo okolje na svojem območju.
Zavihajmo rokave in skupaj vsaj za en dan postanimo prostovoljci in prostovoljke.
Čistilna akcija tradicionalno poteka na pobudo Mestne občina Novo mesto in Komunale Novo mesto, ki si aktivno prizadevata pristopiti k osveščanju in skrbi za čisto okolje.