Odvoz kosovnih odpadkov

• 15 november 2021
Odvoz kosovnih odpadkov

Naročilo lahko posredujete prek telefona 07 39 32 456 ali elektronske pošte narocilo@komunala-nm.si. Naročilo velja za en odvoz, do 2 m3 kosovnih odpadkov. Odvoz kosovnih odpadkov izvajamo celo leto.

• 29 oktober 2021
»Prižgimo svečko manj - za več nasmehov«

Po enoletnem premoru zaradi epidemije koronavirusne bolezni bomo obiskovalci pokopališč ponovno lahko leseno svečko, ki je plod skupnega dela dolenjskih obrtnikov in uporabnikov VDC Novo mesto, prvega novembra, kupili na stojnici v bližini novomeških pokopališč.
Ob 1. novembru se pokojnim namesto s svečami raje poklonimo z lepo mislijo in z darom v dobrodelne namene.

• 15 oktober 2021
»Prižgimo svečko manj - za več nasmehov«

Ob nostalgičnih dneh, ko se spominjamo naših dragih pokojnih, lahko z nakupom simbolične lesene svečke pričaramo nasmehe na obraze uporabnikov VDC Novo mesto. Skupaj z VDC Novo mesto smo se odločili za družbeno odgovorno in hkrati okoljsko obarvano zgodbo, s katero želimo prispevati k zaščiti našega okolja pred odvečno plastiko. Leseno svečko, ki je plod skupnega dela dolenjskih obrtnikov in VDC uporabnikov, lahko kupite v trgovini zavoda ali preko njihove spletne strani.

Prižgite svečko manj – podarite dobro misel 💚💚💚

Prižgite virtualno svečko 💚💚💚

• 15 oktober 2021
Prižgite svečko manj – podarite dobro misel 💚💚💚

Namesto sveč raje posadite rastlino, poslikajte kamen, podarite misel. Predniki vam ne bodo zamerili, potomci pa vam bodo hvaležni.

Kaj ne spada v straniščno školjko?

Straniščna školjka ni smetnjak!

• 8 september 2021
Kaj ne spada v straniščno školjko?

Snovi, ki jih ne smejo splakovati ali zlivati v odtoke:
Jedilno olje, olja in drugi naftni derivati, higienski vložki, plenice, higienski material, ostanki hrane, topila, razredčila, barve, laki, voda, zmešana s cementom, sredstva za zaščito rastlin, čistila za čopiče, agresivna čistila, britvice, sredstva za zatiranje škodljivcev.
Vse občane pozivamo, da dosledno upoštevajo zgoraj navedena navodila in tako omogočimo, da bo čistilna naprava služila svojemu namenu, varstvu ter ohranjanju našega skupnega bivalnega prostora!