Učenje za trajnostni način življenja!

• 23 julij 2021
Učenje za trajnostni način življenja!

Zavest posameznika o varstvu narave se začne oblikovati že v otroštvu, v družinskem okolju in kasneje v okolju svojih vrstnikov v vrtcu in šoli. Le na tak način vzgojimo odgovorne člane družbe z razvito okoljsko etiko in čutom za okolje. Mi se prioritetno osredotočamo predvsem na otroke, jih ozaveščamo, izobražujemo in jim stojimo ob strani.

Skrbimo za dobro počutje svojih zaposlenih

• 21 julij 2021
Skrbimo za dobro počutje svojih zaposlenih

Družini prijazno podjetje je strategija podjetja, ki našim zaposlenim omogoča lažje usklajevanje delovnih obveznostmi z družinskimi. Certifikat Družini prijazno podjetje predstavlja tudi družbeno odgovoren princip upravljanja in zagotavlja kratkoročne in dolgoročne pozitivne učinke usklajevanja poklicnega in zasebnega življenja. Namen projekta Družini prijazno podjetje je prispevati k dolgoročnemu procesu spreminjanja kulture v podjetjih in v širši javnosti nasploh, prav tako pa ozavestiti posameznike in delodajalce, da uspešna kariera in družina nista nezdružljivi. Ukrepe, ki jih predvideva certifikat DPP smo v katalogu ukrepov razdelili na več področij, pomembno pa je, da so ukrepi prilagojeni našemu podjetju ter potrebam naših zaposlenih. Pozitivni učinki ob primernih ukrepih pa so tako kratkoročni kot dolgoročni in so vidni na ravni vodstva, na ravni zaposlenih in na ravni podjetja.

Smo srcu prijazno podjetje

iHELP zdravstvena kartica

• 14 julij 2021
Smo srcu prijazno podjetje

Komunala Novo mesto je imetnica certifikata Srcu prijazno podjetje, ki omogoča večjo osebno varnost doma, v službi ali na poti. Na pridobitev certifikata Srcu prijazno podjetje smo zelo ponosni, saj je še en dokaz več za to, da odgovornost, ki jo čutimo do naših zaposlenih in občanov, jemljemo resno in si želimo še povečati in izboljšati potrebo in sodelovanje po pomoči sočloveku. S tem namenom smo sprejeli tudi iHELP zdravstveno kartico za večjo osebno varnost in pomoč sočlovek. Vaša skrita varnost v vaši denarnici - iHelp zdravstvena kartica!

Kje so v Novem mestu postavljeni pitniki?

Mestna občina Novo mesto

• 7 julij 2021
Kje so v Novem mestu postavljeni pitniki?

V Novem mestu so pitniki postavljeni na sedmih lokacijah. Dva na na Glavnem trgu, po en na Kapitlju, Loki, Novem trgu, Topliški cesti na avtobusni postaji in v Portovalu.

BLAGAJNA ZAPRTA!

OBVESTILO UPORABNIKOM STORITEV!

• 16 junij 2021
BLAGAJNA ZAPRTA!

Obveščamo vas, da od 1. JULIJA 2021 na blagajni Komunale Novo mesto, ne bo več možno plačevati položnic. Račune Komunale Novo mesto, boste v bodoče lahko plačevali le še preko direktne obremenitve SEPA, preko elektronskega bančništva, ter z univerzalnim plačilnim nalogom na bankah in poštah.

Na različne načine se trudimo občane spodbuditi k sprejemanju trajnostno naravnanih odločitev in dejanj, ki pripomorejo k ohranjanju okolja. Ob izkoriščanju ponujane sodobne tehnologije razvijamo in oblikujemo naše storitve v duhu trajnostnega razvoja in čistega okolja. Z namenom spodbujanja manjše potrošnje papirja ter varovanja okolja želimo uporabnike javnih storitev spodbuditi k prijavi na e-račun ter tako znatno zmanjšati potrošnjo papirja in olajšati upravljanje z računi v gospodinjstvih.