Začetek šolskega leta – poziv upravljavcem

• 22 avgust 2021
Začetek šolskega leta – poziv upravljavcem

Začetek šolskega leta – poziv upravljavcem vzgojno varstvenih zavodov in šol glede izpiranja vodovodnega omrežja
V času šolskih počitnic je poraba pitne vode v vrtcih in šolah zmanjšana ali prekinjena, zato se v vodovodnem sistemu teh objektov ustvarijo ugodni pogoji za razmnoževanje mikroorganizmov v pitni vodi.

Urejanje grobov!

Na pokopališčih Ločna, Šmihel, Srebrniče, Prečna ter Stranska vas

• 19 avgust 2021
Urejanje grobov!
Urejanje groba predstavlja veliko dela, za katerega v tempu vsakdana hitro zmanjka časa. Grobovi morajo biti urejeni in zasajeni tako, da ne posegajo na sosednje grobove ali poti in da jih ne zarašča plevel.
Storitev urejanja grobov, katero nudimo na pokopališčih Ločna, Šmihel, Srebrniče, Prečna ter Stranska vas, lahko naročite na telefonski številki 07 39 31 392 ali preko ePošte: marko.zagar@komunala-nm.si

Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje

• 3 avgust 2021
Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje

V lanskem letu smo v sklopu projekta »Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje« vzpostavili sistematično zbiranje odpadnega jedilna olja na podeželskem območju Mestne občine Novo mesto. Letos, v drugi fazi projekta smo poleg izvajanja aktivnosti iz projekta postavili še dodatnih 10 posod v Mestni občini Novo mesto in še po eno zbirno posodo v Občini Dolenjske in Šmarješke Toplice, Straži, Mirni Peči, Škocjanu in Šentjerneju.
V sodelovanju z Mestno občino Novo mesto smo uspešno, v različnih medijih predstavili projekt o odpadnem jedilnem olju ter izobraževali osnovnošolce, vrtičkarje in odrasle.
Male gospodinjske posodice smo razdelili med gospodinjstva, po ena pripada brezplačno gospodinjstvu. Občanom MO Novo mesto so 2,2 litrske gospodinjske posodice še vedno na voljo. Lahko jih prevzamete v svoji krajevni skupnosti in pa tudi na sedežu Komunale Novo mesto na Podbevškovi ulici.
Obvezno je, da doma odpadno jedilno olje zberemo v namenski posodi in ga odnesemo v rumene ulične zbiralnike. Drugačno rokovanje je prepovedano.
Zbirnih lokacij je v Novem mestu 25, ter po ena v sosednjih občinah (6).

Vam najbližjo lokacijo lahko poiščete s klikom na www.ojo.si .

Učenje za trajnostni način življenja!

• 23 julij 2021
Učenje za trajnostni način življenja!

Zavest posameznika o varstvu narave se začne oblikovati že v otroštvu, v družinskem okolju in kasneje v okolju svojih vrstnikov v vrtcu in šoli. Le na tak način vzgojimo odgovorne člane družbe z razvito okoljsko etiko in čutom za okolje. Mi se prioritetno osredotočamo predvsem na otroke, jih ozaveščamo, izobražujemo in jim stojimo ob strani.

Skrbimo za dobro počutje svojih zaposlenih

• 21 julij 2021
Skrbimo za dobro počutje svojih zaposlenih

Družini prijazno podjetje je strategija podjetja, ki našim zaposlenim omogoča lažje usklajevanje delovnih obveznostmi z družinskimi. Certifikat Družini prijazno podjetje predstavlja tudi družbeno odgovoren princip upravljanja in zagotavlja kratkoročne in dolgoročne pozitivne učinke usklajevanja poklicnega in zasebnega življenja. Namen projekta Družini prijazno podjetje je prispevati k dolgoročnemu procesu spreminjanja kulture v podjetjih in v širši javnosti nasploh, prav tako pa ozavestiti posameznike in delodajalce, da uspešna kariera in družina nista nezdružljivi. Ukrepe, ki jih predvideva certifikat DPP smo v katalogu ukrepov razdelili na več področij, pomembno pa je, da so ukrepi prilagojeni našemu podjetju ter potrebam naših zaposlenih. Pozitivni učinki ob primernih ukrepih pa so tako kratkoročni kot dolgoročni in so vidni na ravni vodstva, na ravni zaposlenih in na ravni podjetja.