MOBILNO ZBIRANJE STARIH APARATOV

Koliko smo zbrali?

• 3 maj 2018
MOBILNO ZBIRANJE STARIH APARATOV

Med 23. in 25. aprilom je bil »mobilko« aktiven na dolenjskem. Stare aparate smo skupaj s podjetjem ZEOS, d.o.o. v sklopu Life projekta Gospodarjenje z e-odpadki zbirali v občinah Dolenjske Toplice, MO Novo mesto, Mirna Peč, Straža, Šentjernej, Škocjan, Šmarješke Toplice in Žužemberk. Zbrali smo 4.635 kg OEEO.

VABILO NA PRIREDITEV OB SVETOVNEM DNEVU ZEMLJE

• 10 april 2018
VABILO NA PRIREDITEV OB SVETOVNEM DNEVU ZEMLJE

Spoštovani,
v počastitev svetovnega dneva Zemlje pod vodstvom Komunale Novo mesto, MO Novo mesto in Ceroda, že 13. leto zapored prirejamo okolju prijazno prireditev.

V petek, 20.4.2018, bomo na Novem trgu v Novem mestu skupaj predstavljali družbeno odgovornost, izkazali pripadnost čistemu, urejenemu okolju, zdravemu načinu življenja ter vzpodbujali mlade k odgovornemu ravnanju z okoljem.

Prireditev poteka med 9. in 12.30 uro. Ponujamo vam pester program:
o predstavitev osnovnih šol,
o ekološke dejavnosti posameznih šol ter društev,
o domače obrti in opravila,
o delavnice,
o športne animacije.

Vabimo vas, da se nam na prireditvi pridružite, saj boste lahko s prispevkom ozavestili mnoge občane ter jih vzpodbudili k odgovornemu ravnanju z okoljem.
Vljudno vabljeni!

Pogovorna okoljska oddaja

• 9 april 2018
ČLOVEK ALI NARAVA – KDO IMA BOLJ PRAV?

Tudi letos poteka EKO TEDEN od 16. – 22. 4.2018.
V sklopu eko tedna vas vabimo k ogledu okoljske pogovorne oddaje
ČLOVEK ALI NARAVA – KDO IMA BOLJ PRAV?
Z vami bodo: Romana Tomc, poslanka v Evropskem parlamentu, Gregor Macedoni, župan Mestne občine Novo mesto, Gregor Klemenčič, direktor Komunale Novo mesto in Sebastijan Zupanc, direktor Zbornice komunalnega gospodarstva
Vljudno vabljeni k ogledu televizijske oddaje na televiziji Vaš kanal -
ČLOVEK ALI NARAVA – KDO IMA BOLJ PRAV?
Pogovorno oddajo bo povezoval Slobodan Jovič, novinar in urednik.
Vabljeni k ogledu v četrtek, 12.4. ob 20. uri.

Vabilo za javnost

• 3 april 2018
Vabilo za javnost

Občani bodo lahko na izbrani dan na lokacijah brezplačno oddali štedilnike, pralne stroje, zamrzovalne skrinje, hladilnike, računalnike, pomivalne stroje, pečice, mikrovalovne pečice, klimatske naprave, televizorje, radie, monitorje, male gospodinjske aparate in baterije. Mobilno zbiranje starih aparatov je namenjeno predvsem podeželju oz. lokacijam, kjer ni druge možnosti za oddajo tovrstnih odpadkov (npr. ulični zbiralniki na eko otokih, zeleni koti v tehničnih trgovinah, zbirni centri).

Prevzem vrečk za odpadke

za izvedbo čistilne akcije po KS

• 21 marec 2018
Prevzem vrečk za odpadke

Obveščamo vse občane krajevnih skupnosti občin Žužemberk, Šmarješke Toplice, Šentjernej, Škocjan, Dolenjske Toplice, Straža, Mirna Peč in Novo mesto, da za izvedbo ČISTILNE AKCIJE lahko prevzamejo na Komunali Novo mesto vreče za odpadke in rokavice za enkratno uporabo.

Prvi18192021222324252627Zadnje
hd film izle