Pričarajmo Čisto veselje!

• 7 marec 2018
Pričarajmo Čisto veselje!

Čisto veselje je namenjeno pomoči otrokom iz projekta Botrstvo v Sloveniji. Sodelujete lahko vsi.

Med 12. in 24. marcem 2018 bodo na izbranih lokacijah stali posebni kontejnerji, v katere boste lahko odložili odpadne surovine, s tem pa prispevali k lepši prihodnosti otrok iz projekta Botrstvo.
Ves izkupiček bo namenjen za počitnice otrok iz manj spodbudnega okolja, tabore, izlete, počitniško varstvo ter psihosocialno pomoč.

Surovine lahko oddate tudi v zbirno reciklažnem centru na Podbevškovi ulici v Novem mestu.

Kaj zbiramo?
V posebne zabojnike Čistega veselja lahko odložite naslednje odpadne surovine:
- odpadni papir,
- odpadna električna in elektronska oprema,
- barvne kovine,
- jekleni odpad.

RECI(kliram) NARAVI DA

projekt 2017/18

• 2 marec 2018
RECI(kliram) NARAVI DA

Komunala Novo mesto d.o.o. deluje na območju osmih občin s storitvami gospodarskih javnih služb. Naša naloga je tudi ozaveščati občane o skrbi za okolje. Komunala Novo mesto v sodelovanju z Majo Kokol v šolskem letu 2017/18 izvaja projekt RECI(kliram) NARAVI DA. K sodelovanju vabimo vse občane. Sodelujete le tako, da odpadne surovine ločujete in odlagate v  namenske zabojnike. Reciklirajte!

Navodila za ločevanje odpadkov

• 6 februar 2018
Navodila za ločevanje odpadkov
Kam odlagam odpadke?

RECI (kliram) NARAVI DA

Prihaja spomladanski del :) hrček Cofko se prebuja :)

• 24 januar 2018
RECI (kliram) NARAVI DA

Projekt smo razdelili na jesenski in spomladanski del. V jesenskem delu je sodelovalo 24 šol in vrtcev. V spomladanski del pa bo vključenih 27 šol in vrtcev. Eno predstavo o ločevanju odpadkov bomo podarili bolnišničnemu oddelku Palček.

RECI (kliram) NARAVI DA

Ločevanje odpadkov na kraju nastanka, je dolžnost vsakega posameznika!

• 6 oktober 2017
RECI (kliram) NARAVI DA
Danes otroci dobro vedo, da je kopičenje odpadkov izreden okoljski problem in da se odpadki preslabo izkoriščajo kot sekundarna surovina za proizvodnjo novih izdelkov. RECI NARAVI DA TUDI TI in RECIKLIRAJ! HVALA!
Prvi17181920212223242526Zadnje