Vabilo za javnost

• 3 april 2018
Vabilo za javnost

Občani bodo lahko na izbrani dan na lokacijah brezplačno oddali štedilnike, pralne stroje, zamrzovalne skrinje, hladilnike, računalnike, pomivalne stroje, pečice, mikrovalovne pečice, klimatske naprave, televizorje, radie, monitorje, male gospodinjske aparate in baterije. Mobilno zbiranje starih aparatov je namenjeno predvsem podeželju oz. lokacijam, kjer ni druge možnosti za oddajo tovrstnih odpadkov (npr. ulični zbiralniki na eko otokih, zeleni koti v tehničnih trgovinah, zbirni centri).

Prevzem vrečk za odpadke

za izvedbo čistilne akcije po KS

• 21 marec 2018
Prevzem vrečk za odpadke

Obveščamo vse občane krajevnih skupnosti občin Žužemberk, Šmarješke Toplice, Šentjernej, Škocjan, Dolenjske Toplice, Straža, Mirna Peč in Novo mesto, da za izvedbo ČISTILNE AKCIJE lahko prevzamejo na Komunali Novo mesto vreče za odpadke in rokavice za enkratno uporabo.

MANJ JE VEČ

Priročnik za manj odpadkov

• 13 marec 2018
MANJ JE VEČ

Kar naredimo danes, vpliva na naš jutri. Zato je prav, da začnemo sprejemati odgovornejše odločitve in ravnati tako, da bodo naši otroci živeli v lepšem in boljšem svetu.

NE ZAVRZI ME

Priročnik do manj stvari

• 13 marec 2018
NE ZAVRZI ME

Živimo v času, ko nam je za vsak izdelek na voljo nešteto cenovno ugodnejših možnosti, zato ob vsakem strganem gumbu ali pokvarjenem delu o popravilu pogosto ne razmišljamo, ampak star predmet raje nadomestimo z novim.

Kaj odlagamo v zabojnik za EMBALAŽO

• 9 marec 2018
Kaj odlagamo v zabojnik za EMBALAŽO
• vse vrste plastenk ( od pijač, živil, pralnih in čistilnih sredstev);
• plastične posode in druga plastična embalaža iz trde plastike;
• drobna embalaža (jogurtovi lončki, vrečka čipsa, bonbonov, ovitek čokolade,…);
• kovinska embalaža (konzerve hrane, pločevinke, pokrovčki ipd);
• sestavljena embalaža (tetrapak od mleka, sokov, omak; KEMSO);
• embalažni stiropor (pri nakupu gospodinjskih aparatov);
• nakupovalne in gospodinjske vrečke, ovojne folije.
Prvi16171819202122232425Zadnje