Nadzor nad pravilnostjo ločevanja odpadkov

• 21 maj 2018
Nadzor nad pravilnostjo ločevanja odpadkov

Inšpektorji medobčinskega inšpektorata in redarstva Mestne občine Novo mesto, občin Mirne Peči, Žužemberka, Straže, Dolenjskih in Šmarjeških Toplic, Škocjana ter Šentjerneja bodo v sodelovanju z javnim podjetjem Komunala Novo mesto d.o.o., na podlagi določil občinskega odloka o ravnanju s komunalnimi odpadki pričeli z akcijo opravljanja nadzora nad ločevanjem komunalnih odpadkov.

Kaj sme v odtok oziroma kanalizacijo?

• 6 maj 2018
Kaj sme v odtok oziroma kanalizacijo?

Ali veste, da odpadno olje sodi med nevarne odpadke?
Doma odpadno jedilno olje vlijemo v plastenke ali v steklenice oz. v katerokoli drugo primerno embalažo. To začasno hranimo v kleti, garaži in ko se nabere več odpadnega jedilnega olja, ga odpeljemo v zbirni center za ločeno zbiranje odpadkov, kjer ga brezplačno oddamo.

MOBILNO ZBIRANJE STARIH APARATOV

Koliko smo zbrali?

• 3 maj 2018
MOBILNO ZBIRANJE STARIH APARATOV

Med 23. in 25. aprilom je bil »mobilko« aktiven na dolenjskem. Stare aparate smo skupaj s podjetjem ZEOS, d.o.o. v sklopu Life projekta Gospodarjenje z e-odpadki zbirali v občinah Dolenjske Toplice, MO Novo mesto, Mirna Peč, Straža, Šentjernej, Škocjan, Šmarješke Toplice in Žužemberk. Zbrali smo 4.635 kg OEEO.

VABILO NA PRIREDITEV OB SVETOVNEM DNEVU ZEMLJE

• 10 april 2018
VABILO NA PRIREDITEV OB SVETOVNEM DNEVU ZEMLJE

Spoštovani,
v počastitev svetovnega dneva Zemlje pod vodstvom Komunale Novo mesto, MO Novo mesto in Ceroda, že 13. leto zapored prirejamo okolju prijazno prireditev.

V petek, 20.4.2018, bomo na Novem trgu v Novem mestu skupaj predstavljali družbeno odgovornost, izkazali pripadnost čistemu, urejenemu okolju, zdravemu načinu življenja ter vzpodbujali mlade k odgovornemu ravnanju z okoljem.

Prireditev poteka med 9. in 12.30 uro. Ponujamo vam pester program:
o predstavitev osnovnih šol,
o ekološke dejavnosti posameznih šol ter društev,
o domače obrti in opravila,
o delavnice,
o športne animacije.

Vabimo vas, da se nam na prireditvi pridružite, saj boste lahko s prispevkom ozavestili mnoge občane ter jih vzpodbudili k odgovornemu ravnanju z okoljem.
Vljudno vabljeni!

Pogovorna okoljska oddaja

• 9 april 2018
ČLOVEK ALI NARAVA – KDO IMA BOLJ PRAV?

Tudi letos poteka EKO TEDEN od 16. – 22. 4.2018.
V sklopu eko tedna vas vabimo k ogledu okoljske pogovorne oddaje
ČLOVEK ALI NARAVA – KDO IMA BOLJ PRAV?
Z vami bodo: Romana Tomc, poslanka v Evropskem parlamentu, Gregor Macedoni, župan Mestne občine Novo mesto, Gregor Klemenčič, direktor Komunale Novo mesto in Sebastijan Zupanc, direktor Zbornice komunalnega gospodarstva
Vljudno vabljeni k ogledu televizijske oddaje na televiziji Vaš kanal -
ČLOVEK ALI NARAVA – KDO IMA BOLJ PRAV?
Pogovorno oddajo bo povezoval Slobodan Jovič, novinar in urednik.
Vabljeni k ogledu v četrtek, 12.4. ob 20. uri.

Prvi15161718192021222324Zadnje