NA ZAVRZI ME

• 25 maj 2021
NA ZAVRZI ME

Ponovna uporaba je odlična priložnost za spodbujanje kreativnosti in pridobivanje novih veščin ter znanja, obenem pa je dobro povabilo za kakovostno preživljanje prostega časa v družbi najbližjih. Pripravili smo nekaj izhodišč in praktičnih zvijač, s katerimi lahko popolnoma običajne stvari prelevite v izdelke, ki z novo podobo ne bodo le praktični, temveč tudi zabavni za uporabo.

Kje se nahajajo zbiralniki za OEEO?

Odpadna Elektronska in Električna Oprema

• 20 maj 2021
Kje se nahajajo zbiralniki za OEEO?
ŠENTJERNEJ - avtobusna postaja
ŽUŽEMBERK – nasproti občine
MIRNA PEČ – pri bloku, nasproti občine
ŠKOCJAN – pod pokopališčem
STRAŽA – avtobusna postaja
ŠMARJEŠKE TOPLICE – gostilna Prinovec
DOLENJSKE TOPLICE – pri pošti
NOVO MESTO
• Slavka Gruma - Rdeči križ
• Bršljin – Kočevarjeva – za Merkurjem cesta proti šoli
• Novi trg – nasproti NLB

Prepovedane droge v odpadni vodi

REZULTATI EPIDEMIOLOGIJE ODPADNIH VOD PROJEKTA SCORE: UPORABA PREPOVEDANIH DROG V ŠESTIH SLOVENSKIH MESTIH V LETU 2020

• 18 maj 2021
Prepovedane droge v odpadni vodi
Komunala Novo mesto že tretje leto zapored sodeluje pri projektu uporabe prepovedanih drog v odpadni vodi. Rezultate analiz si poglejte v priloženem dokumentu.

Ponovno uporabi in ponosno pokaži!

Evropski teden zmanjševanja odpadkov 16. - 24. 2019

• 18 maj 2021
Ponovno uporabi in ponosno pokaži!

Ko slišimo besedo dom, najprej pomislimo na zavetje prostora, v katerem bivamo, pri tem pa pozabljamo, da je naš dom tudi planet, na katerem živimo. Vsaka nova stvar, s katero zapolnimo svoje domovanje, sčasoma konča med odpadki, med njimi pa se znajde tudi veliko stvari, ki tam pristanejo prej. To je v glavnem tudi posledica današnjega načina množične potrošnje, kjer velja pravilo kupi – uporabi – zavrzi.

Kje se nahajajo zbiralniki za odpadno jedilno olje?

Jedilno olje - odpadek

• 10 maj 2021
Kje se nahajajo zbiralniki za odpadno jedilno olje?

Kje se nahajajo rumeni zbiralniki za odpadno jedilno olje si poglejte v priloženem letaku ali na spletni strani https://ojo.si/ojo/.

Zbiranje in odvoz odpadkov

Zbiranje in odvoz komunalnih, kosovnih in nevarnih odpadkov

Avtor: Sonja Kolenc/29. junij 2015/Kategorije: Obvestila

Oceni članek:
4.0

Odpadki so sestavni in neločljiv del našega življenja, seveda tudi veliko okoljsko breme.

Komunala Novo mesto skrbi zgolj za zbiranje in odvoz odpadkov, si pa z različnimi ukrepi in razvojnimi projekti prizadevamo za zmanjšanje skupne količine odpadkov ter njihovo ponovno uporabo.

Najbolj učinkovit način zmanjšanja količine odloženih odpadkov je ločeno zbiranje odpadkov na izvoru, torej doma, v gospodinjstvih.
Če pa želite biti še boljši, pa morate že pri samem nakupu izdelka razmišljati kam z surovinami, katere ostanejo, ko izdelka ne potrebujemo več. Prav je, da se odločimo za takšen izdelek, ki omeji nastajanja odpadkov na najmanjšo možno mero.

Odpadki niso odpadki temveč surovine, odpadkov, ki sodijo na deponijo je zelo malo, tega se moramo zavedati. Industrija te surovine potrebuje. S pretvorbo odpadkov v uporabne surovine skrbimo za bolj čisto zemljo, vodo, zrak in naravne vire, skrbimo za urejeno okolje, za svoje zdravje in dobro počutje vseh.

Odvoz odpadkov opravljamo v rednih določenih terminih.

Pokličete nas lahko vsi, ki ste zbrali večjo količino kosovnih odpadkov, in potrebujete odvoz (ali izvedete naročilo preko dopisnice, ki ste jo prejeli. Enkrat letno je odvoz brezplačen).

Bodite pozorni na nevarne odpadke!
Nevarne odpadke odvažamo v posebni akciji. Za vsako krajevno skupnost določimo termin za zbiranje. Odvoz opravljamo s posebnim vozilom, ki ima prirejene posode za različne nevarne odpadke. Odvažamo na vnaprej določenih lokacijah. Vozilo se na vsaki lokaciji zadrži približno eno uro, nato se preseli na novo lokacijo.

Število ogledov (26294)/Komentarji (0)