V oktobru zbiramo nevarne odpadke

• 20 september 2018
V oktobru zbiramo nevarne odpadke
Obveščamo občane občin Novo mesto, Šentjernej, Škocjan, Mirna Peč, Dolenjske Toplice, Straža, Šmarješke Toplice in Žužemberk, da bomo od ponedeljka, 1. do petka, 5. oktobra zbirali nevarne odpadke iz gospodinjstev.

Očistimo Slovenijo 2018 – Novo mesto - HVALA

Hvala Novo mesto!

• 17 september 2018
Očistimo Slovenijo 2018 – Novo mesto - HVALA

HVALA Novo mesto! Vse zahvale in pohvale gredo vrtičkarjem (Vrtec Ciciban Novo mesto), osnovnošolcem (OŠ Grm, OŠ Drska) in učiteljem, srednješolcem (Gimnazija Novo mesto, Srednja Ekonomska šola, Srednja šola za gostinstvo in turizem, GRM Novo mesto - center biotehnike in turizma) in profesorjem, hišnikom, Slovenski vojski, predsednikom krajevnih skupnosti in krajanom (KS Žabja vas, KS Drska, KS Regrča Vas, KS Uršna sela, KS Birčna Vas, KS Stopiče, KS Bršljin, KS Majde Šilc, KS Podgrad, KS Otočec, KS Mali Slatnik), društvu Bober, klubu za podvodne aktivnosti Novo mesto ter seveda vsem prostovoljcem kateri so samoiniciativno pristopili k akciji.

Očistimo Slovenijo 2018

Nekatere aktivnosti že znane!

• 13 september 2018
Očistimo Slovenijo 2018

15. septembra 2018 bo tretjič (in zadnjič) v zgodovini Slovenije organizirana nacionalna prostovoljska čistilna akcija.
Akcija Očistimo Slovenijo 2018 bo letos tako predvsem svež in čist začetek za vedno čisto Slovenijo, ki jo bomo dosegli z zmanjševanjem, ločenim zbiranjem in ponovno uporabo odpadkov. Vsa društva, šole, vrtce, krajevne skupnosti, …. prosimo, da se na akcijo »Očistimo Slovenijo 2018« odzovete v čim večjem številu, da bomo s skupnimi močmi dokazali, da nam je mar.

Hvala, ker verjamete, da je svet lahko čistejši, lepši, boljši!

Že imaš načrte za ta vikend?

Pridruži se popisu blagovnih znamk!

• 13 september 2018
Že imaš načrte za ta vikend?

Kakšni so tvoji načrti za ta vikend? Jaz in še stotine drugih bomo čistili Slovenijo in popisovali smeti. Bodi zraven! Dogajalo se bo praktično po celi državi – solidarnost, pogum in moč ljudi. Ali si lahko zamisliš boljši način, kako preživeti svoj vikend?
Letos čistimo pod sloganom »še zadnjič«, ampak to na žalost ne pomeni konec smeti v naravi, se strinjaš? :( Kdo bo čistil kasneje? Mi pravimo, naj čistijo tisti, ki so odgovorni! Blagovne znamke, ki proizvajajo plastiko, naj zanjo poskrbijo tudi po njeni uporabi.

Očistimo Slovenijo 15.9.2018

Poziv društvom, šolam, vrtcem, krajevnim skupnostim!

• 8 avgust 2018
Očistimo Slovenijo 15.9.2018