Čistilna akcija Očistimo sosesko

• 18 marec 2019
Čistilna akcija Očistimo sosesko
V soboto, 23. marca 2019, bo po krajevnih skupnostih Mestne občine Novo mesto potekala tradicionalna čistilna akcija Očistimo sosesko. Čistilni akciji se je pridružila večina novomeških krajevnih skupnosti z namenom, da tudi letos poskrbijo za urejeno sosesko, parke in sprehajalne poti, občani pa s skupnimi močmi in druženjem pripomorejo k urejeni okolici.

‼️ZBIRANJE ZAMAŠKOV ZA NEŽO ‼️

• 24 januar 2019
‼️ZBIRANJE ZAMAŠKOV ZA NEŽO ‼️

Trenutno je zbiranje v začetni fazi in upamo, da se bo kmalu razširilo. V nekaterih delih Slovenije se že zbirajo zamaški. V Novem mestu na Komunali Novo mesto d.o.o na Podbevškovi 12.
NEŽA IN NJENA DRUŽINA VAM BODO HVALEŽNI! ❤️

✨ Vsak zamašek šteje ✨.

Telefonska st : 070 824 632 . Mamica . Gmail : ines.irgolic.ii@gmail.com

Kako pravilno ravnati - odpadno jedilno olje

• 9 januar 2019
Kako pravilno ravnati - odpadno jedilno olje

Odpadno jedilno olje najprej ohladimo, nato ga zlijemo v posebno plastično, kovinsko ali stekleno posodo, ki jo namenimo za shranjevanje olja. To posodo odpeljemo v zbirni center za odpadke ali jo oddamo ob vsakoletni akciji zbiranja nevarnih odpadkov. Na ta način odpadno jedilno olja odlagamo na okolju prijazen način, hkrati pa omogočimo tudi njegovo nadaljnjo predelavo v alternativno gorivo – biodiesel ali druge energente.

Vesele božične praznike

• 23 december 2018
Vesele božične praznike

Kolektiv Komunale Novo mesto Vam želi, da dlan stisne dlan, da želje dobijo krila, da zažari čar prazničnih dni, da božična svetloba obsije tvojo dušo in zapolni srce.

Delovni čas med prazniki

ZRC Podbevškova ulica 12

• 18 december 2018
Delovni čas med prazniki

Občane obveščamo, da bo Zbirno reciklažni center Novo mesto v ponedeljek, 24.12. in 31.12.2018 obratoval od 8. do 14. ure. Ostale delovne dni v tednu bo posloval po običajnem urniku.
Hvala za razumevanje in naj bo življenje do vas v letu 2019 prijazno.