Očistimo svet 2019

Počistimo z gradbenimi in kosovnimi odpadki

• 9 september 2019
Očistimo svet 2019

Tudi letos se pridružujemo pobudi Ekologov brez meja. Sicer smo čistilno akcijo izvedli že spomladi, pa vendar vabimo vse posameznike in organizacije, da se 21. septembra pridružite milijonom ljudi po svetu in se samoiniciativno odpravite v naravo.
Na ta dan vabljeni v naravo; mogoče bo njena lepota komu odprla oči, da jo je potrebno ohraniti.

Priročnik s ključnimi koraki za preprečevanje nastajanja zavržene hrane

za gospodinjstva, javne in izobraževalne ustanove ter trgovce in gostince

• 24 julij 2019
  • Število ogledov: 1983
Priročnik s ključnimi koraki za preprečevanje nastajanja zavržene hrane
Večinoma se ne zavedamo, kako ravnamo s hrano ter si domišljamo, da smo skrbni, varčni in da se nekaterih postopkov pač ne da spreminjati. 🥦🥗 In ravno zato so Ekologi brez meja pripravili priročnik s ključnimi koraki za preprečevanje nastajanja zavržene hrane in dodatnimi namigi za gospodinjstva, javne in izobraževalne ustanove ter trgovce in gostince. 💡Koristne stvari je treba delit!

IMAM SVOJO VREČKO

• 21 julij 2019
IMAM SVOJO VREČKO

S 1. januarjem 2019 so na vseh prodajnih mestih blaga ali izdelkov prepovedane brezplačne plastične nosilne vrečke ne glede na debelino njihove stene.
Iz ukrepa so izvzete le zelo lahke plastične nosilne vrečke, ki so namenjene za primarno embalažo svežih živil, ki niso predpakirana.

KOSOVNI ODVOZ ODPADKOV

• 16 julij 2019
KOSOVNI ODVOZ ODPADKOV

Spomnimo, da so vsa gospodinjstva, ki so vključena v sistem rednega odvoza odpadkov, vključena v letni brezplačni odvoz kosovnih odpadkov. Naročite kosovni odvoz in se dogovorite o datumu in uri odvoza na naši recepciji. Pokličite 39 32 456.

Svetovni dan okolja

5. junij

• 5 junij 2019
  • Število ogledov: 2042
Svetovni dan okolja

Svetovni dan okolja je pripoznan je tudi kot »ljudski« dan, na katerega posamezniki storimo nekaj pozitivnega za okolje in združimo posamezne aktivnosti v učinkovito kolektivno spremembo za planet. Letošnji slogan svetovnega dne varstva okolja se glasi: Pridruženi v boju proti onesnaženemu zraku.
Naredi danes srčno okoljsko dejanje - zavestno.
Za mojo lepo dolino. Varujmo okolje vsak dan.