»OČISTIMO CIKAVO 2020«

VABILO NA ČISTILNO AKCIJO

• 5 marec 2020
»OČISTIMO CIKAVO  2020«

V petek, 20. marca, bo potekala tradicionalna čistilna akcija Komunale Novo mesto.
Vljudno vabljeni vsi tisti, ki vam je mar v kakšnem okolju živimo.
Čistilna akcija se prične ob 12h. Dobimo se na parkirnem prostoru pred upravno stavbo kjer prevzamete vrečo za odpadke in rokavice.
Čistili bomo okolico objektov ter brežine glavnih in stranskih cest. Ne pozabite na odsevne jopiče.
S tem vabilom  želimo spodbuditi tudi občane in podjetja, da na ta dan očistite okolico v kateri bivate ali sobivate.
Komunalski EKO TEAM 2020 !

Odpadno jedilno olje

• 24 februar 2020
Odpadno jedilno olje

Poskrbite za pravilno odlaganje olja za cvrtje. Olje ohladite in ga zlijte v steklen kozarec, steklenico ali plastenko. Posodo z oljem prinesite v Zbirni center.
Obstaja podatek, da 1L olja onesnaži 1000L vode, saj na gladini vode tvori tanko nepropustno plast, ki otežuje kroženje kisika med vodo in zrakom.

NAKOPIČENE VEČ KOT 16.400 TON NEPREVZETE KOMUNALNE ODPADNE EMBALAŽE

Novinarska konferenco Zbornice komunalnega gospodarstva

• 20 februar 2020
NAKOPIČENE VEČ KOT 16.400 TON NEPREVZETE KOMUNALNE ODPADNE EMBALAŽE

"Z vsemi napori zaenkrat še uspevamo na terenu zbirati in odvažati vse odpadke, vprašanje pa je, koliko časa še," je opozoril direktor Komunale Novo mesto Gregor Klemenčič.
'Vlado pozivamo, naj nemudoma urgira, saj se je čas že praktično iztekel'
V teh razmerah so okoljska, varnostna in zdravstvena tveganja, kot so tveganje onesnaženja podtalnice, nastanka požarov, razmnoževanja glodavcev in žuželk ter širjenje nevzdržnega smradu, neizogibna, zato komunalna podjetja pozivajo k ukrepanju.

OBJAVA PROSTEGA DELOVNEGA MESTA

Vzdrževalec javnih površin in infrastrukture I, 1 zaposlitev.

• 11 februar 2020
OBJAVA PROSTEGA  DELOVNEGA MESTA

Komunala Novo mesto d.o.o., Podbevškova ulica 12, 8000 Novo mesto, ki jo zastopa direktor, mag. Gregor Klemenčič, objavlja prosto delovno mesto, za določen čas, s polnim delovnim časom: Vzdrževalec javnih površin in infrastrukture I, 1 zaposlitev.

Delovno mesto Vzdrževalec javnih površin in infrastrukture I je z dnem, 11. 2. 2020, objavljeno tudi v prostorih Zavoda RS za zaposlovanje in na njihovih spletnih straneh. Rok za prijavo je 8 dni in začne teči naslednji dan po objavi.

ZBIRAMO NEVARNE ODPADKE

• 17 september 2019
ZBIRAMO NEVARNE ODPADKE

Obveščamo prebivalce Mestne občine Novo mesto, občin Šentjernej, Škocjan, Mirna Peč, Žužemberk, Straža, Dolenjske in Šmarješke Toplice, da bo potekala mobilna akcija zbiranja nevarnih odpadkov iz gospodinjstev od 30. septembra do 4. oktobra 2019.