Obvestilo prekuhavanje pitne vode

Občina Žužemberk

• 28 oktober 2020
Obvestilo prekuhavanje pitne vode

Obveščamo vse uporabnike pitne vode v naseljih Lopata, Lazina, Sela pri Hinjah, Vrh pri Hinjah, Visejec, Plešivica, Gradenc, Malo in Veliko Lipje ter Lašče v občini Žužemberk, da je zaradi mikrobiološke neustreznosti, potrebno vodo pred uporabo prekuhavati. Obvestilo velja do preklica. Prosimo za razumevanje.

Obvezno prekuhavanje pitne vode

Občina Šentjernej

• 17 julij 2020
Obvezno prekuhavanje pitne vode

Obveščamo vse uporabnike pitne vode, ki se oskrbujejo iz vodovodnega sistema Javorovica v občini Šentjernej, da je zaradi pojava povišane motnosti, potrebno vodo pred uporabo prekuhati. Obvestilo velja do preklica.

»Komunala Novo mesto – Za mojo lepo dolino«

pogovorna oddaja

• 7 julij 2020
»Komunala Novo mesto – Za mojo lepo dolino«

Oglejte si pogovorno oddajo z našim direktorjem Gregorjem Klemenčičem, v programu TV Vaš kanal.

Posodice za odpadno jedilno olje!

MO Novo mesto

• 6 julij 2020
Posodice za odpadno jedilno olje!

Občane MO Novo mesto obveščamo, da, v kolikor niste prejeli posodice za zbiranje odpadnega jedilnega olja, jo lahko prevzamete na Komunali Novo mesto vsak dan od 7:00 do 14:00.

OBVESTILO S POLOŽNICE ZA MESEC JUNIJ 2020

• 2 julij 2020
OBVESTILO S POLOŽNICE ZA MESEC JUNIJ 2020
  1. Spoštovani občani !
    Meseca junija smo v Mestni občini Novo mesto postavili petnajst zbiralnikov za odpadno jedilno olje.
    Ob tej priložnosti vas seznanjamo, da je PREPOVEDANO:
     mešati odpadna jedilna olja z drugimi odpadki ali jih prepuščati skupaj z mešanimi komunalnimi odpadki,
     odvajati odpadna jedilna olja v javno kanalizacijo ali neposredno v vode in izpuščati v tla ali na tla,
     mešati odpadna jedilna olja z biološko razgradljivimi odpadki.
    Ohlajeno olje zlijte v plastenko ali steklenico in ga odnesite do najbližje zbirne posode za odpadno jedilno olje.