Čistilna akcija Očistimo sosesko

• 18 marec 2019
Čistilna akcija Očistimo sosesko

V soboto, 23. marca 2019, bo po krajevnih skupnostih Mestne občine Novo mesto potekala tradicionalna čistilna akcija Očistimo sosesko. Čistilni akciji se je pridružila večina novomeških krajevnih skupnosti z namenom, da tudi letos poskrbijo za urejeno sosesko, parke in sprehajalne poti, občani pa s skupnimi močmi in druženjem pripomorejo k urejeni okolici.

Čistilna akcija tradicionalno poteka na pobudo Mestne občina Novo mesto in Komunale Novo mesto, ki si aktivno prizadevata pristopiti k osveščanju in skrbi za čisto okolje. Vabijo tudi društva, šole, vrtce in ostale organizacije, da se v sklopu krajevnih skupnosti akciji pridružijo v čim večjem številu. Komunala Novo mesto bo tako kot lani zagotovila vrečke in rokavice, ki so za prevzem na voljo v skladišču Komunale (Podbevškova 12). Pobrane odpadke lahko občani odlagajo v obstoječe kontejnerje, ki bodo izpraznjeni ob rednem odvozu. V primeru večjih količin odpadkov bo za odvoz poskrbela organizirana dežurna služba.

Tagi:
Oceni članek: