V oktobru zbiramo nevarne odpadke

• 20 september 2018
V oktobru zbiramo nevarne odpadke

Obveščamo občane občin Novo mesto, Šentjernej, Škocjan, Mirna Peč, Dolenjske Toplice, Straža, Šmarješke Toplice in Žužemberk, da bomo od ponedeljka, 1. do petka, 5. oktobra zbirali nevarne odpadke iz gospodinjstev.

Z nevarnimi odpadki je potrebno ravnati v skladu s posebnim sistemom varnega ravnanja z odpadki. Nevarni odpadki so vse snovi, ki imajo eno ali več zdravju in okolju škodljivih lastnosti (npr. so vnetljivi, dražljivi, strupeni, mutageni, oksidativni, infektivni). Med nevarne odpadke sodijo barve, lepila, baterije, kozmetični pripomočki, zdravila, injekcijske igle, termometri, akumulatorji, olja, topila, pesticidi, kemikalije.
Kako ravnamo z nevarnimi odpadki?
Nevarnih odpadkov nikakor ne odvržemo med ostale odpadke. Zbirati jih moramo ločeno po skupinah (npr. barve, zdravila, pesticidi) in jih ne smemo mešati med seboj. Ločeno zbiranje nevarnih odpadkov je predvsem skrb za zdravje in okolje. Z njihovim nepravilnim odlaganjem lahko povzročimo škodo sebi, drugim in okolju.
Nevarne odpadke lahko skozi vse leto oddate tudi na vseh zbirnih centrih.

Tagi:
Oceni članek: